burmisterz

Puchar pozostał w domu, ale…

      W połowie marca zakończyła swoje rozgrywki Amatorska Liga Piłki Siatkowej w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku. W historii spotkań drużyn siatkarskich naszego regionu była to już XVI edycja. W sezonie 2013/2014 do ligi przystąpiły zespoły: Hert Gościm – kpt. Maciej Twardowski, ZRFiT Strzelce Kraj – kpt. Błażej Czernicki, New Team – kpt. Borys Baj, Zespół Pieśni i Tańca – kpt. Piotr Sowała, Bossy – kpt. Andrzej Jabłoński, Omega Reklama – kpt. Karol Tyranowicz i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Drezdenko – kpt. Tomasz Prońko.

      W siedmiu kolejkach rundy zasadniczej w niedzielne przedpołudnia rozgrywano po trzy mecze wg wcześniej ustalonego terminarza, z jednym zespołem pauzującym w każdej z kolejek. Informacje z przebiegu wydarzeń na boisku siatkarskim w trakcie trwania ligi można było śledzić w dziale sportowym w środowych wydaniach „Gazety Lubuskiej”, a także na tablicy wyników w hali sportowej. Z perspektywy rywalizacji wszystkich zespołów w lidze można by rzec, że stawały w szranki dwa pokolenia zawodników. Za przykład mogą posłużyć zespoły: ZSP – młodzi chłopcy, pełni żywiołowości i temperamentu, contra zawodnicy New Team – z bagażem doświadczenia boiskowego, ale z trudem dźwigający ciężar pięciosetowego meczu. Stąd też wyniki poszczególnych meczów i całej rywalizacji wyglądają tak, a nie inaczej.

Wyniki meczów finałowych:

Mecz o miejsce I Omega Reklama – ZRiF Strzelce Kraj.; 3:0

Mecz o miejsce III – Bossy – Hert Gościm; 1:3

Mecz o miejsca V-VII – ZSP D-ko – Zespół Pieśni i Tańca; 3:0

ZSP D-ko – New Team; 3:0

New Team – Zespół Pieśni i Tańca; 2:3

Klasyfikacja generalna kończąca XVI Edycję ALPS w sezonie 2013/2014

Miejsce

I Omega Reklama

II ZRiF Strzelce Kraj

III Hert Gościm

IV Bossy

V ZSP D-ko

VI Zespół Pieśni i Tańca

VII New Team

Omega Reklama – mistrz ALPS występował w składzie: Karol Tyranowicz – kapitan, Radosław Ciężkowski, Bartosz Kuchowicz, Mariusz Sikora, Tomasz Sikora, Patryk Stando, Marek Golata – rezerw.

      O ostatecznym wyniku kończącym rywalizację ALPS, plasując zespoły na ww. miejscach, zdecydowały mecze finałowe. Znaczący awans, rzutem na taśmę (III miejsce) wywalczyła drużyna Hert Gościm pod wodzą Macieja Twardowskiego, która zaczynała ligę na przedostatnim miejscu. Duże brawa. Na najwyższe miejsce podium wspięła się Omega Reklama, która zdecydowanie przyspieszyła na ostatniej prostej, wyprzedzając drużynę ZRiF, która prowadziła niemal przez całą rundę zasadniczą. Drużynie przyświecały w tym sezonie dwa nadrzędne cele: wygrać ligę w Drezdenku, jednocześnie podejmując Puchar Przechodni Burmistrza, a także uplasować się jak najwyżej w o wiele bardziej wymagającej lidze w Gorzowie Wlkp. (krok od podium – IV miejsce).

      Kiedy nadszedł czas podsumowania ligi, wręczenia trofeów zwycięskim drużynom, wydarzył się niecodzienny paradoks. Jako organizator otrzymałem informację od kapitana drużyny Bossy, która zdobyła puchar przechodni za zeszły sezon, że pucharu nie ma i nie wiedzą, gdzie jest. Pomyślałem, że to jakiś żart. (cyt.) „… nie wiemy, gdzie jest puchar, szukamy go…” Żałosne! Stąd dla mnie uroczystość zakończenia ligi, nawet uświetniona obecnością burmistrza Macieja Pietruszaka, który dokonał dekoracji zespołów, była uroczystością niespełnioną i co tu dużo mówić, smutną. Tak więc Puchar Przechodni Burmistrza wrócił po 3 latach do drużyny Omega Reklama tylko w sferze wirtualnej. Specjalne wyróżnienie w postaci statuetki (MVP) otrzymał Adam Ciszewski, zawodnik ZRiF Strzelce Kraj.

      Korzystając z okazji podaję informację, że VII Memoriał Dziekana zostanie rozegrany dnia 26 kwietnia 2014r., Jak zawsze w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku.

 Jarosław Neumer

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ