DSC_0862

Finał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w ZSP w Drezdenku

Zwycięstwo, zdrowa rywalizacja i liczne sukcesy sportowe to domena dziewcząt, chłopców i ich opiekunów z ZSP w Drezdenku. W takim też klimacie nasza szkoła stała się 8 kwietnia 2014r. gospodarzem finału wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W drodze eliminacji w drezdeneckiej hali sportowej zagrały zespoły: Liceum Ogólnokształcące z Nowej Soli, Liceum Ogólnokształcące z Sulechowa, Liceum Ogólnokształcące z Sulęcina oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drezdenka. Faworytkami tak ważnego turnieju była niewątpliwie drużyna dziewcząt z południa województwa tj. LO Sulechów (zwycięzca z dwóch ostatnich lat) oraz nowa siła siatkarska naszego województwa – LO Nowa Sól. W meczach półfinałowych LO z Sulechowa planowo pokonało I LO z Sulęcina w setach 2:0. Natomiast drugi mecz naszych dziewcząt z LO Nowa Sól dostarczył niesamowitych emocji i wrażeń. Po przegranym pierwszym secie, by marzyć o finale, drużyna musiała wygrać kolejne dwa sety. W rejonie pod ogromną presją i z niesamowitą ambicją pokonały faworyzowane przeciwniczki 2:1 w setach. Uskrzydlone tym sukcesem nie dały żadnych szans obrończyniom tytułu – Liceum Ogólnokształcącemu z Sulechowa, wygrywając 2:0. Zwycięstwo to dało naszej drużynie prawo występu w finałach Mistrzostw Polski w tej kategorii, które odbędą się w Wieliczce, pod Krakowem.
Serdecznie gratulujemy opiekunowi zespołu, pani mgr Renacie Jodko oraz drużynie dziewcząt w składzie: Maria Sapór kl. III B LO – kapitan, Agata Traczyk kl. III B LO, Iga Wysocka kl. III THE, Marta Drzymała kl. II A LO, Anna Mamot kl. I A ZSZ, Aleksandra Przybysz kl. I TH, Aleksandra Pieróg kl. III A LO, Dominika Wysocka kl. IB LO.

Kibice i liczni sympatycy sportu już trzymają kciuki za sportowe powodzenie i zwycięstwo drużyny z Drezdenka.

Edyta Grzechowiak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ