IMG_8134_1

JEDYNKA CZYTA DZIECIOM

Wszystkie dzieci lubią słuchać bajek, mniej lub bardziej tajemniczych opowieści. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki, można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych.

Niewątpliwie trudnym okresem dla dziecka, jest jego pobyt w szpitalu. Z niezwykłą inicjatywą wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, którzy przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne.

W piątek 11 kwietnia korytarz Oddziału Pediatrycznego zamienił się w bajkową krainę, a na wychodzące z sal dzieci czekały min.: Smerfetka, żabka, Czerwony Kapturek i Kopciuszek.

Wydarzenie było niezwykłe, zwłaszcza, że do Szpitala Powiatowego przybyli goście specjalni: senator Helena Hatka, wicestarosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego Wiesław Pietruszak, burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr1 Mariola Kozubaj, prezes Szpitala Powiatowego w Drezdenku Ewa Parfienowicz oraz dyrektor do spraw medycznych drezdeneckiej lecznicy Anna Łoś.

Zgromadzona publiczność, jak i personel medyczny entuzjastycznie przyjęli występ młodych aktorów. Jak się okazało, spektakl to najlepsze lekarstwo na tęsknotę za domem i gwarancja na szybką rekonwalescencję.

Ponieważ czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, kształtuje wzorce moralne, pomaga lepiej zrozumieć siebie i innych, o interpretację bajek poproszono senator, wicestarostę oraz burmistrza. Dzięki temu przybyli goście podarowali dzieciom chorym, cierpiącym i poddawanym wielu zabiegom medycznym, szczęśliwe chwile wędrówki w baśniowy świat. Po przedstawieniu i czytaniu nastąpił radosny moment wspólnego śpiewu i pląsów.

Na koniec mali pacjenci otrzymali od uczniów drobny upominek oraz owoce, soczki i słodycze podarowane przez panie pracujące w kuchni Szkoły Podstawowej nr1.

Dzieci były zadowolone z otrzymanych upominków, a na ich buziach zagościł tak potrzebny w walce z chorobą uśmiech.

Również młodzi wolontariusze, którzy przygotowali wraz z opiekunką Małgorzatą Sadowską program artystyczny, byli bardzo szczęśliwi, że mogli wystąpić dla swoich chorych kolegów i w ten sposób pomóc im w przetrwaniu trudnego okresu.

Podziwiać należy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich opiekunkę, ponieważ znajdują czas i potrafią zaangażować się w rzeczy tak trudne.

Senator oraz przybyli goście odwiedzając Szpital Powiatowy w Drezdenku, mogli jeszcze zapoznać się z pracą wolontariuszy z SP 1 na Oddziale ZOL, którzy pomagali w zajęciach terapeutycznych.

      Wszystkich pacjentów Szpitala Powiatowego w Drezdenku już w poniedziałek zapraszamy na kolejne przedstawienie, przygotowane przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Drezdenku wraz z wychowawcą Mariolą Różańską.

Katarzyna Jenek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ