DSC_0687.JPG_1

Opowiedz mi o swojej pasji, a powiem Ci, kim jesteś

 Gdy przychodzi w życiu czas zasłużonego odpoczynku, gdy przybywa wolnego czasu a ubywa zajęć, którymi można go zagospodarować, najwyższa pora zrobić coś dla siebie – rozwijać swoje pasje.

Do takiej aktywności zachęca Biblioteka Publiczna w Drezdenku, która bierze udział w programie adresowanym do seniorów „Spotkania z pasjami”. Od kwietnia do listopada zaprasza wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe spotkania z osobami ze świata kultury, sportu i rozrywki, które będą opowiadały o swoich zainteresowaniach oraz życiu zawodowym i prywatnym. Dzięki zastosowaniu techniki wideokonferencji widzowie zgromadzeni w bibliotece będą mieli okazję, nie tylko wysłuchać wywiadu przeprowadzanego na żywo w warszawskim studio, ale również zadać własne pytania bohaterowi danego dnia.

W ostatni czwartek odbyło się pierwsze spotkanie z aktorem i właścicielem teatru Kamienica, Emilianem Kamińskim. Aktor opowiadał o swojej miłości do rodzinnego miasta – Warszawy, o fascynacji jej historią i próbach ocalenia jej od zapomnienia. Niezwykle barwna opowieść opatrzona obrazami z zabytkowego budynku teatru była doskonałą zachęta do dyskusji na temat lokalnego patriotyzmu mieszkańców Drezdenka. Zebrani wspominali osoby, które miały wpływ na ich życie oraz miejsca, które nierozerwalnie wiążą się z ich historią. Program zachęca uczestników do poznawania swojej miejscowości na nowo, bez wątpienia nasze miasto kryje jeszcze wiele tajemnic wartych odkrycia.

Bohaterem kolejnego spotkania będzie pani Katarzyna Miller – terapeutka i felietonistka, osoba o silnej osobowości, która zachęca do pokochania samego siebie i zatroszczenia się o własne potrzeby. Na dużą dawkę pozytywnej energii od tej nietuzinkowej postaci zapraszamy wszystkich zainteresowanych 24 kwietnia o godzinie 11:00.

Paulina Boczek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ