DSC_0144_1

Trochę zdrowego egoizmu

      Przysłowie pigmejskie głosi „daj drugiemu dużo, ale nie zapomnij o sobie”. Do tego właśnie przekonywała bohaterka kolejnego „Spotkania z pasjami”, pani Katarzyna Miller.
Już drugi raz drezdeneccy seniorzy mieli okazję wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z ciekawą osobowością; tym razem bohaterką dnia była znana terapeutka i autorka wielu poradników psychologicznych. Pani Miller jest orędowniczką pozytywnego myślenia i dbania o siebie samego w ramach tzw. „zdrowego egoizmu”. Podczas wywiadu, transmitowanego na żywo ze studia w Warszawie, opowiadała o przełomowym momencie swego życia, który sprawił, że pokochała siebie taką, jaka jest i zmieniła się z neurotycznej dziewczynki w pewną siebie kobietę. Przekonywała jak ważna jest samoakceptacja i jak bardzo ułatwia codzienne życie. Bohaterka odpowiedziała na szereg pytań zadawanych przez uczestników za pomocą czatu, między innymi na temat radzenia sobie w wyjątkowo trudnych sytuacjach, takich jak utrata najbliższej osoby oraz życia pośród „wampirów energetycznych”. Seniorzy zgromadzeni w bibliotece w Drezdenku byli pod wrażeniem wypowiedzi pani Miller i tego jak, to co mówi bezpośrednio, przekłada się na ich życie. Przyznawali, że często rezygnują ze swoich pasji i małych przyjemności na rzecz pomocy dzieciom i wnukom. Zgromadzeni wspólnie uznali, że najwyższy czas to zmienić i zainwestować w siebie.
Na kolejne „Spotkanie z pasjami” zapraszamy wszystkich zainteresowanych w czwartek 22 maja o godzinie 11:00 do Biblioteki Publicznej w Drezdenku.

Paulina Boczek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ