Nowy obraz (5)

8 maja – święto bibliotekarza. Nasi wśród wyróżnionych

      To święto zbiega się z uroczystościami obchodów rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej i jest w cieniu tamtego wydarzenia. Sądzę, że nie inaczej jest z zawodem bibliotekarza. Z jednej strony trudno wyobrazić sobie rozwinięte społeczeństwo bez dostępu do lektur, a co za tym idzie fachowego doradztwa, a z drugiej strony zawód ten uprawiany jest w ciszy, bez większego rozgłosu.
Wieczorem obejrzałem na TVP-3 lokalne wiadomości. Nagle na wizji dostrzegłem znajomą twarz. Pani Danuta Halicka z naszej biblioteki. Okazało się, że miałem rację. Tego dnia w Gorzowie Wlkp. miała miejsce uroczystość wyróżnienia najlepszych bibliotekarzy zarówno przez wojewodę, jak i przez marszałka województwa. Odznaczenia resortowe i wojewódzkie otrzymały dwie przedstawicielki z Drezdenka.
Dwa odznaczenia stały się udziałem pani Teresy Stankiewicz, która z rąk marszałka województwa, pana Macieja Szykuły oraz przewodniczącego Sejmiku Lubuskiego, pana Tomasza Możejki odebrała odznaczenie „Za Zasługi Dla Województwa Lubuskiego”, a z rąk pana wojewody Jana Świrepo w imieniu Prezydenta R.P. odznaczenie „Złoty Medal Za Długoletnią Służbę”. To samo odznaczenie otrzymała pani Danuta Halicka. To dobrze, że gdzieś daleko poza gminą tak postrzegają nasze placówki kulturalne. Gratulując obu wyróżnionym pragnę dodać: „Tak trzymać! Niech nasza biblioteka nadal ściąga do Drezdenka znakomite nazwiska i niech będzie ważnym miejscem rozwoju tutejszej kultury.”

Wiesław Pietruszak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ