10265591_828780480484549_5190364686179226422_o

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

      Od 2002 r. w dniu 15 maja obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki. Ma ono na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, a także ocalenie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej i wielkiej Ojczyzny”.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku 15 maja br. miał miejsce I POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY Z OKAZJI ŚWIĘTA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI POD PATRONATEM STAROSTY POWIATU STRZELECKO – DREZDENECKIEGO ORAZ ZARZĄDU OKRĘGOWEGO LIGI OCHRONY PRZYRODY W GORZOWIE WLKP. Wzięły w nim udział 3 – osobowe drużyny z 5 szkół naszego powiatu: ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września – Woldenberczyków w Dobiegniewie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku. Dzieci, pracując w grupach, odpowiadały na 25 pytań zawartych w teście, który dotyczył polskich parków narodowych i innych form ochrony przyrody w Polsce, a zwłaszcza w gminie Drezdenko. Konkurs uświetniła wizyta dyrektor MGZO w Drezdenku – p. E. Pręt oraz włodarza naszej gminy – p. burmistrza M. Pietruszaka, którzy pogratulowali uczniom szerokiej wiedzy, zapału i zaciętej rywalizacji oraz wręczyli nagrody. Zwycięzcami zostali uczniowie z SP 1 w Drezdenku: bracia Jakub i Michał Sikora oraz Wiktor Nowak. II miejsce zajęła drużyna z Dobiegniewa w składzie: Maja Maćków, Alicja Ignasiak i Tomasz Pindel. III lokata przypadła uczniom ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu reprezentowanej przez: Sandrę Sopatę, Julię Tondel oraz Jakuba Turczyna. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę tablety, pozostali uczniowie obdarowani zostali albumowymi wydaniami książek o tematyce przyrodniczej. Opiekun uczniów z SP nr 1 w Drezdenku, p. E. Łakomiec, przyjęła z rąk pana burmistrza puchar przechodni, który uwieńczył sukces jej uczniów.
Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycieli z SP nr 3 w Drezdenku oraz wsparciu licznych sponsorów, których pomoc finansowa pozwoliła na zakup tak cennych nagród. Dziękuję więc: Starostwu Powiatowemu w Strzelcach Kraj., ZO LOP w Gorzowie Wlkp., PGKiM Sp. z o. o. w Drezdenku, p. Przewoźnym – właścicielom Masarni w Trzebiczu, właścicielom „Karczmy Lubiatka” w Lubiatowie. Cieszy fakt, że jest wśród nas tylu ludzi dobrej woli, którzy popierają nasze inicjatywy i włączają się w prowadzone przez nas działania.

Alicja Graś

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ