Anna Szczesiak - Wierzby p-acz-ce_1

„TAKA CODZIENNOŚĆ” OCZAMI NASZEJ MŁODZIEŻY

     „Nigdy nie wolno zapomnieć, że w dusze młodzieży można tylko to wszczepić, co się pragnie, aby tam na zawsze pozostało” – François Fénelon. Powyższe słowa francuskiego poety idealnie odnoszą się do wielu młodych ludzi, z którymi mam przyjemność obcować na co dzień.
Dzisiejszy świat nie zawsze niesie przykłady pozytywnych działań ze strony młodzieży, stąd pozwoliłam sobie na tych kilka słów refleksji. Okazuje się bowiem, że możemy spotkać wielu młodych ludzi wrażliwych na piękno świata wokół nas i na drugiego człowieka. Są to osoby o wielu zainteresowaniach i talentach, które mają swoje pasje i hobby. Potrafią otworzyć się na świat, chłoną jego zawartość, snują refleksje nad otaczającą nas rzeczywistością.
Przykładem jest troje uczniów z naszych szkół: Kinga Polak i Mateusz Fuczyło z Gimnazjum nr 2 w Drezdenku oraz Anna Szczesiak z ZSP w Drezdenku. Każdy z nich jest zupełnie inny, każdy ma inne podejście do życia, ale łączy ich pasja, jaką jest fotografia. Obiektyw aparatu to dla nich niezwykle czujne „oko”, które potrafi dostrzec mijające chwile po to, by zatrzymać je w kadrze. Ich szczególna wrażliwość na to, co ma miejsce wokół nas, zachwyciła jury Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Taka codzienność” organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze. Na konkurs wpłynęły prace od ok. 160 uczestników. Zdjęcia naszych młodych adeptów fotografii (prezentowane poniżej) zostały dostrzeżone przez profesjonalistów i wyróżnione wystawą.
16 maja br. udaliśmy się więc na uroczystość otwarcia wystawy i rozdania nagród, która odbyła się w siedzibie organizatora konkursu. Przebiegała ona w miłej atmosferze, była okazją do zapoznania się z innymi działaniami prowadzonymi przez MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, które przedstawiają się wręcz imponująco, dotyczą bowiem wielu dziedzin twórczości artystycznej i naukowej, stanowią wyzwanie i wielką szansę dla młodych ludzi, by wykazali się swymi talentami i umiejętnościami.
Udział w konkursie pokazał, ze wcale nie trzeba mieszkać w wielkiej aglomeracji, by móc się rozwijać. Również w takich małych miejscowościach, jak nasze, można próbować swoich sił, spełniać marzenia. Wystarczy uwierzyć w siebie.

Alicja Graś

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ