Zdjęcie0038_1

Zwycięstwo drezdeneckich lekkoatletek w Zielonej Górze

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku w ostatnim czasie może poszczycić się wieloma sukcesami sportowymi na miarę nie tylko powiatu, województwa, ale przede wszystkim kraju. Laury zwycięstwa należą do zespołu siatkarek, a prestiżowe osiągnięcie Dominika Perzanowskiego w czwartej edycji Mistrzostw Polski No Gi napawa ogromną nadzieją na kolejne zwycięstwa.
Kolejne zmagania sportowe w naszym regionie odbyły się 27 maja w Zielonej Górze w czasie Finału Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, w którym brały udział również uczennice z ZSP w Drezdenku, zdobywając zasłużone zwycięskie miejsca. 1 miejsce  zdobyła Paulina Szajkiewicz na dystansie 100m (z czasem 13,45) i Roksana Pupel na dystansie 3000m (z czasem 12,06), natomiast 3 miejsce zdobyła Malwina Dymek na dystansie 200m (z czasem 29,70). Drużynowo zespół ZSP Drezdenko (Paulina Szajkiewicz, Daria Staśkowiak, Malwina Dymek, Roksana Pupel) w sztafecie 4x100m zdobył 3 miejsce (z czasem 56,23). Ciężka praca, determinacja i pokonanie własnych słabości pokazały, że warto dążyć do upragnionego celu i realizować swoje marzenia. Zwycięskiej drużynie i opiekunowi grupy pani Annie Pupel gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zawodach ogólnopolskich.

Edyta Grzechowiak

Zdjęcie0038_1 Sztafeta 4x100m , 3 miejsce_1 Malwina Dymek 200m III miejsce_1 3000m Imiejsce_1Paulina Szajkiewicz 1 miejsce na 100m_1