100_8827 — kopia

I nagroda dla redakcji gazety szkolnej „Niecodziennik”

       11 czerwca 2014r. w  Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał IX Konkursu Gazet Województwa Lubuskiego. Spośród 45 redakcji, gazeta szkolna „Niecodziennik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku okazała się najlepsza w roku szkolnym 2013/2014 i w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała I nagrodę.

      „Niecodziennik” to czasopismo, w którym znajdują się artykuły na różne tematy, m.in. dotyczące bieżących spraw szkolnych, światowych wydarzeń, zainteresowań uczniów i ich rozwijanych talentów, reportaże, wywiady, poezja oraz kalendarium i humoru. W gazecie stosowane są różne formy dziennikarskiej wypowiedzi. Na przedostatniej lub ostatniej stronie znajdują się zdjęcia wydarzeń szkolnych, wykonane najczęściej przez samych uczniów. Grafiką zajmuje się fotograf oraz grafik. Redaktorzy prześcigają się w doborze nowych tematów do gazety, rywalizując ze sobą, by ich pomysł był uznany za najlepszy. Poprzez takie czynności wykazują wiele inicjatywy i pasji. Redaktorzy szkolni są osobami kreatywnymi, które chcą poprzez pracę w gazetce rozwijać swoje zainteresowania i poruszać różne problemy środowiska lokalnego i nie tylko. Wielu z nich wiąże swoją przyszłość z pracą w redakcji, a taki początek pozwala im nabrać doświadczenia.
Tworzenie „Niecodziennika” jest dla redaktorów przyjemnością i możliwością rozwoju wiedzy i umiejętności literackich i językowych, a przede wszystkim umiejętności dziennikarskich. Dodajmy, że aby redagować gazetę szkolną niezbędna jest cierpliwość, pracowitość, sumienność i dokładność. Jednakże, efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy. Zespół redakcyjny w ZSP w Drezdenku to zgrany zespół. Dzięki „Niecodziennikowi” redaktorzy stali się prawdziwymi przyjaciółmi, którzy zawsze wspierają się i motywują do dalszej, rozwijającej pracy.
Gazeta publikowana jest na stronie internetowej szkoły: www.zsp-drezdenko.cal.pl w zakładce „Gazeta”.
Zespołowi redakcyjnemu gazetki szkolnej i ich opiekunom gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Edyta Grzechowiak

100_8830 — kopia 100_8828 — kopia 100_8825 — kopia 100_8823 — kopia 100_8821 — kopia 100_8820 — kopia 100_8819 — kopia 100_8816 — kopia 100_8827 — kopia

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ