1

Dzień Dziecka-relacja

Kochany Braciszku, żałuj, że nie byłeś 3 czerwca w Drezdenku! Z okazji Dnia Dziecka razem z Pysią i Gryzią z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego zorganizowałam dla dzieci przedstawienie pt. Spotkanie z myszkami i czarownicami. Do współpracy chętnie włączyli się: Publiczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku oraz Szkoła Podstawowa w Goszczanowie. Całemu przedsięwzięciu patronował Burmistrz Drezdenka – Maciej Pietruszak.

Do amfiteatru przybyło ok. 400 dzieci ze szkół i placówek, również z okolicznych wiosek! Na początku wszystkie dzieci recytowały wierszyk. Wyobraź to sobie: Pan Burmistrz pyta: -Kto ty jesteś? A 400 dzieci odpowiada: -Polak mały! To było naprawdę wzruszające…. Śpiewaliśmy też wspólnie Piosenkę o Drezdenku. Na pewno jesteś ciekawy, co jeszcze było w programie? Były piosenki, tańce (m. in. dzieci niepełnosprawnych), pokaz taekwondo itf i wspaniały występ grupy teatralnej z Goszczanowa Koledzy zawsze razem. Wszystkie dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu są laureatami rozmaitych konkursów! Brawa dla nich i ich opiekunów!!!

Uważam, że wszyscy doskonale się bawili. My, myszki pokazywałyśmy, jak myć zęby i dbać o zdrowie.

Kochany Braciszku, w przyszłym roku koniecznie przyjedź na Dzień Dziecka do Drezdenka!

Pozdrawiam Cię, Twoja Myszka Basia!

PS Zapomniałam Ci powiedzieć, że plakat przygotowała Katarzyna Jenek z Michałem Głębockim, oprawę muzyczną Jerzy Muzyka, a scenariusz Alina Michalak.

 

IMG_0105_1 IMG_0100_1 IMG_0099_1 IMG_0095_1 IMG_0094_1 IMG_0091_1 IMG_0082_1 IMG_0079_1 IMG_0075_1 2_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ