1

EuroLato 2014 w Drezdenku – relacja

2014-06-05_KG_KE_EuroLato_2014_banner_60x300_12_Drezdenko (1) Ponad 400 osób odwiedziło w niedzielę (3 sierpnia) namiot informacyjno-edukacyjny Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, który gościł w Drezdenku. Uczestnicy akcji „EuroLato 2014″, towarzyszącej przez całe lato trasie koncertowej Lata z Radiem, poprzez udział w zabawach, quizach i konkursach mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.

Stadion sportowy w Drezdenku (woj. – lubuskie) był kolejnym – już dwunastym przystankiem na trasie akcji informacyjno-edukacyjnej Komisji Europejskiej „EuroLato 2014” organizowanej wspólnie z I Programem Polskiego Radia. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, które skutkowały m.in. przerwaniem koncertu Lata z Radiem, kilkaset osób miało okazję pogłębić swą wiedzę na temat Unii Europejskiej. Dopóki gwałtowna burza nie zakłóciła świetnej imprezy, liczne grono zainteresowanych wzięło udział w grach i konkursach dotyczących Unii Europejskiej. Namiot Komisji Europejskiej przez całe popołudnie oferował edukacyjne quizy i zabawy dla najmłodszych, stanowisko druku 3D dla miłośników najnowszych technologii, a także punkt informacyjny z szerokim wyborem publikacji dla spragnionych wiedzy. W kąciku fotograficznym wszyscy odwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku Berlaymont.

1 Młodzież interesowała się głównie grami zręcznościowymi – tutaj oblężenie przy Tafelkegelspel, czyli pochodzących z Niderlandów kręglach stołowych.

2 Po ułożeniu EuroPuzzli najmłodsza uczestniczka – roczna Karolinka z Luboszu, zdecydowała się na chwilę zasłużonego odpoczynku na mapie Europy.

4 „Zostały 2 dmuchnięcia i już meta” – pokoleniowa rywalizacja w „uciekające rybki”. 7-letnia Ola wygrała już dwie rundy z rzędu. Po trzeciej, zwycięskiej, otrzymała cenny upominek. Chciała zdobyć kolejne nagrody, dlatego też szybko pobiegła zdobywać naszą strefę gier i konkursów.

5 Z Drezdenka do Brukseli – czyli wspólne zdjęcie na tle siedziby Komisji Europejskiej – budynku Berlaymont. Podczas imprezy zrobiliśmy ponad 100 pamiątkowych zdjęć.

Finałowe pytanie EuroQuizu – „Które z państw stało się członkiem Wspólnoty Europejskiej najwcześniej?” – nie sprawiło większego problemu zwycięzcy zabawy. W nagrodę otrzymał torbę na ramię, zestaw wakacyjny (piłka plażowa, paletki i latarka solarna).

6

Wielkie podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom Drezdenka oraz turystom, którzy podczas gwałtownej burzy dzielnie pomagali nam przy zwijaniu namiotu i ratowaniu znajdującego się w nim sprzętu

Cykl imprez „EuroLato 2014″ potrwa do końca sierpnia. Namiot europejski odwiedzi jeszcze 8 miejscowości w całej Polsce. Przebieg akcji można śledzić na bieżąco, używając #EuroLato2014.

Andrzej Lechowicz

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ