14

Koncert zespołu „Flauto Dolce” w Filharmonii Gorzowskiej

    Od 4 do 9 sierpnia 2014 roku w gorzowskich kościołach i Filharmonii Gorzowskiej rozbrzmiewał IX FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ „MAGNUM MISTERIUM”.
Festiwal Muzyki Dawnej „MAGNUM MISTERIUM” (wcześniej Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną) to impreza kulturalna promująca muzykę najstarszych epok – średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku. Udział w niej biorą zespoły muzyki dawnej z całej Polski, które w czasie festiwalowego tygodnia z wielką pasją doskonalą swoje umiejętności, a podczas warsztatów wokalnych i instrumentalnych mają okazję pracować pod okiem wybitnych specjalistów. Festiwal to jednak przede wszystkim koncerty, które do tej pięknej, pełnej wyjątkowego klimatu muzyki przyciągają co roku szeroką publiczność.
W tym roku nasz rodzimy zespół muzyki dawnej „Flauto Dolce” miał możliwość zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności m.in. w Katedrze Gorzowskiej, ale przede wszystkim w czasie finałowej, dostojnej gali w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej przed licznie zgromadzoną publicznością. W koncercie galowym wystąpiły m.in. „Sine Nomine” z Lublina, „Miraculis” z Gdyni , „Favorito” z Białegostoku, „Cantio Polonica” z Białegostoku, „Incantare” z Lęborka, „Carmen Alacre” z Dobroszyc. Uczestnicy koncertu podkreślają, iż atmosfera festiwalu, prezentacja zespołów i żarliwe przyjęcie zgromadzonych słuchaczy były naprawdę wyjątkowe.

Edyta Grzechowiak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ