DSCN4784

FINAŁY WOJEWÓDZKIE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SULĘCINIE

Nie bez powodu nasze gimnazjum nosi imię Józefa Nojiego – słynnego biegacza, wspaniałego olimpijczyka i utalentowanego lekkoatlety. Wśród naszych uczniów są również prawdziwe biegowe perełki. 18 października 2014r. udaliśmy się do Sulęcina, gdzie odbyły się finały wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród najlepszych zawodników województwa nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów: Patrycji Dokurno (1A), Natalii Susniło (2B), Weroniki Kucharskiej (1C), Filipa Szczygielskiego (2B) oraz Eryka Kubisia (1A).
Zawody rozgrywane na pięknej, leśnej i górzystej trasie okazały się nie lada wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Poza technicznymi trudnościami trasy trzeba się było jeszcze zmierzyć z dystansem 1500m (dziewczęta) i 2000m (chłopcy) oraz sporą liczbą konkurentów: w kategorii dziewcząt gimnazjum wystartowało 86 zawodniczek, a wśród chłopców 76 zawodników.
A oto rezultaty zawodników naszego gimnazjum:
Patrycja Dokurno – 9 miejsce
Natalia Suśniło – 20 miejsce
Weronika Kucharska – 46 miejsce
Eryk Kubiś – 65 miejsce
Filip Szczygielski – 66 miejsce

Warto jeszcze wspomnieć o ogromnym sukcesie naszego absolwenta – Macieja Terki, obecnie ucznia Sportowego LO w Gorzowie Wlkp., który ukończył zawody na dystansie 3km na 6 pozycji (na 53 startujących zawodników). Maciek jest wspaniałym przykładem na to, że warto ciężko pracować nad rozwijaniem swojego talentu. Wszystkim biegaczom gratulujemy!

Danuta Kąkol, Monika Konopińska

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ