DSCN4784

FINAŁY WOJEWÓDZKIE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SULĘCINIE

Nie bez powodu nasze gimnazjum nosi imię Józefa Nojiego – słynnego biegacza, wspaniałego olimpijczyka i utalentowanego lekkoatlety. Wśród naszych uczniów są również prawdziwe biegowe perełki. 18 października 2014r. udaliśmy się do Sulęcina, gdzie odbyły się finały wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród najlepszych zawodników województwa nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów: Patrycji Dokurno (1A), Natalii Susniło (2B), Weroniki Kucharskiej (1C), Filipa Szczygielskiego (2B) oraz Eryka Kubisia (1A).
Zawody rozgrywane na pięknej, leśnej i górzystej trasie okazały się nie lada wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Poza technicznymi trudnościami trasy trzeba się było jeszcze zmierzyć z dystansem 1500m (dziewczęta) i 2000m (chłopcy) oraz sporą liczbą konkurentów: w kategorii dziewcząt gimnazjum wystartowało 86 zawodniczek, a wśród chłopców 76 zawodników.
A oto rezultaty zawodników naszego gimnazjum:
Patrycja Dokurno – 9 miejsce
Natalia Suśniło – 20 miejsce
Weronika Kucharska – 46 miejsce
Eryk Kubiś – 65 miejsce
Filip Szczygielski – 66 miejsce

Warto jeszcze wspomnieć o ogromnym sukcesie naszego absolwenta – Macieja Terki, obecnie ucznia Sportowego LO w Gorzowie Wlkp., który ukończył zawody na dystansie 3km na 6 pozycji (na 53 startujących zawodników). Maciek jest wspaniałym przykładem na to, że warto ciężko pracować nad rozwijaniem swojego talentu. Wszystkim biegaczom gratulujemy!

Danuta Kąkol, Monika Konopińska

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ

POPULARNE