drezdenko-szpital1

10-lecie Oddziału Rehabilitacji

nzozOddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w drezdeneckim Szpitalu Powiatowym powstał z inicjatywy ówczesnego dyrektora w październiku 2004r. Jak olbrzymie było zapotrzebowanie na tę działalność, świadczy fakt, że w ciągu pierwszego tygodnia oddział został w całości zapełniony! I tak zostało do dziś. Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej świadczy kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji medycznej według nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Proces diagnostyczny, następnie leczenie i rehabilitacja, dostosowana indywidualnie dla każdego pacjenta, jest nadzorowana przez lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej oraz ortopedii i traumatologii. Rehabilitację oraz programy tematyczne realizuje zespół wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów oraz pracowników medycznych. Zabiegi realizowane są od poniedziałku do soboty, a ich efekty monitorowane na bieżąco. Turnusy usprawniające trwają 21 dni, a na pacjentów czeka 21 łóżek. Przyjęcia odbywają się w trybie planowym według kolejki oczekujących pacjentów. Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej świadczy usługi medyczne dla pacjentów, którzy wymagają postępowania usprawniającego m.in. po: urazach narządu ruchu, zabiegach operacyjnych typu endoprotezoplastyka stawów: biodrowych, kolanowych, barkowych, operacjach kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych wielostawowych.
Osoby, które chcą intensywnie zadbać o poprawę swojej sprawności fizycznej lub wymagają opieki po przebytych zabiegach operacyjnych, zapraszamy na pobyty rehabilitacyjne w warunkach szpitalnych na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Zabiegi: kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masaże: klasyczny i limfatyczny, laseroterapii, światłoterapii, krioterapii, magnetoterapii, elektroterapii oraz ultradźwięki zapewniają szybkie odzyskanie sprawności ruchowej przez pacjenta, co w wielu przypadkach gwarantuje powrót do pracy zawodowej.
Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, wykwalifikowana kadra oraz stosowane techniki i metody usprawniające to gwarancja zadowolenia chorych przebywających na tym oddziale. Dlatego drezdenecki odział został wyróżniony przez pacjentów, którzy w 2013r. oddawali swoje głosy na Oddział Rehabilitacji w konkursie Gazety Lubuskiej „Nasz Doktor”. Wówczas Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej zajął 1. miejsce w tym konkursie, co potwierdza zadowolenie pacjentów z pracy pracowników placówki. W tym roku odział Rehabilitacji również został zgłoszony do plebiscytu „Nasz Doktor”, dlatego prosimy oddawać głosy na naszą placówkę.
Wszelkich informacji na temat pobytu na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej można uzyskać pod nr tel. 957639958.

Katarzyna Jenek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ