OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powiatowe sukcesy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku

      Uczniowie z ZSP w Drezdenku na przestrzeni ostatnich kilkunastu już lat odnoszą liczne sukcesy, otrzymują znaczące wyróżnienia i zdobywają zaszczytne miejsca w konkursach czy zawodach przedmiotowych, co niewątpliwie wpływa na jakość i kształt poziomu edukacji miejscowej szkoły ponadgimnazjalnej. Należy również podkreślić, iż w obliczu ciągłych zmian w systemie oświaty, niezmienna jest jednak młodzież, która wytrwale dąży do wyznaczonego celu, pogłębia i zdobywa wiedzę oraz nieustanne rozwija swoje zainteresowania. Nie dziwi zatem fakt, że uczniowi chętnie biorą udział w licznych konkursach, zawodach, olimpiadach, popularyzując przy tym zdrową i ważną rywalizację. W ostatnich miesiącach uczniowie z ZSP brali udział nie tylko w licznych konkursach szkolnych, ale co ważniejsze, konkursach powiatowych.
Już we wrześniu nowego roku szkolnego odbył się trzeci Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego ze Strzelec Krajeńskich oraz uczniowie z ZSP w Drezdenku. Młodzież musiała wykazać się znajomością języka angielskiego nie tylko w formie pisemnej, ale również ustnej. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Fabjańska z klasy 3a, drugie miejsce uzyskał Jędrzej Świrski z klasy 2a, miejsce trzecie zdobył Lech Dezor z klasy 3c, wszyscy uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z ZSP w Drezdenku.
Kolejny konkurs językowy (Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego) również wyłonił najlepszych znawców języka obcego naszego powiatu. Pierwsze miejsce zajęła Adrianna Mazurkiewicz z ZSP w Drezdenku.
W październiku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego w Strzelcach Kraj. W kategorii liceum drugie miejsce zajęła Kinga Lewandowska z 1a LO, a w kategorii technikum do drugiego etapu przeszły: Aleksandra Bojarczuk i Aleksandra Przybysz z 2TH oraz Agata Wodzisławska 1 THB.
31 października w CKU w Strzelcach Kraj. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Pierwsze miejsce zajął Rafał Netyks- 3a LO, drugie miejsce Paweł Chołodowicz- 3a LO. W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajęła drużyna z klasy 3a Liceum Ogólnokształcąego w składzie: Patrycja Fabjańska, Paweł Chołodowicz i Rafał Netyks, miejsce 3 zajęła drużyna 4 klasy Technikum Ekonomicznego w składzie: Iga Wysocka, Dawid Iwańczuk i Michał Mieczkowski.
Na początku listopada odbył się XIII Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, którego celem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy o procesie odzyskania niepodległości państwa polskiego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło „Polskie Termopile – polski Leonidas”. Po wyrównanych zmaganiach drużyna ZSP Drezdenko w składzie: Lech Dezor 3c LO, Damian Kaczmarczyk 2 a LO i Jakub Nowak I TB zajęła I miejsce.
Powyższe liczne sukcesy i osiągnięcia to przede wszystkim wielka zasługa samych uczniów, którzy posiadają ogromną wiedzę i umiejętności, jednak należy pamiętać, iż „niczym jest uczeń, bez dobrego mistrza…”

Edyta Grzechowiak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ