nowe

Zapraszamy do Klubu Inteligencji Katolickiej 5 grudnia o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Drezdenku

      Drezdenecki Klub Inteligencji Katolickiej działał w Drezdenku w latach osiemdziesiątych. Wielkie zasługi w tworzeniu tej formacji położył ks. Feliks Popielewicz oraz Edward Weidemann, później wieloletni prezes tego stowarzyszenia. W tamtych czasach klub pełnił dwojaką rolę. Z jednej strony uczestnicy spotkań pogłębiali naukę społeczną Kościoła, z drugiej, bo takie to były czasy, stanowiliśmy opozycję w sensie postaw wobec ówczesnej rzeczywistości. W roku 1989 Klub Inteligencji Katolickiej wniósł pokaźny wkład w tworzenie Komitetów Obywatelskich dających podwaliny pod przyszłe struktury samorządowe. Dziś, kilka lat po śmierci Jana Pawła II, daje się zauważyć mniejsze zainteresowanie nauczaniem wielkiego Polaka.
Dziś 25 lat po odzyskaniu niepodległości działalność w Klubie Inteligencji Katolickiej nie stawia nas w gronie ludzi drugiej kategorii, niczego nie musimy się obawiać. Ot, spotkamy się, by pogłębić naukę społeczną Kościoła, by po prostu się spotkać. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Drezdenku, a gospodarzem będzie ksiądz proboszcz Zdzisław Palus.
Organizatorzy spotkania proponują następujące obszary działalności:
• nauczanie papieskie,
• historia Kościoła (bez retuszu),
• organizacja Dni Jana Pawła II.
Jeśli ktokolwiek ma inne pomysły, chętnie poszerzymy obszar działalności Klubu. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Drezdenku na godz. 18.00, w piątek 5 grudnia 2014 r.

Organizatorzy

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ