zdjecie-0296

Apel o głosy poparcia dla drezdeneckiego „Projektu z Klasą”

Uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 2 w Drezdenku pod opieką p. Alicji Graś i Agaty Małeckiej – Czapli biorą udział w V Edycji Konkursu „Projekt z Klasą”, Organizatorem jego jest wydawnictwo Nowa Era, wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez panią prezydentową – Annę Komorowską. Młodzież gimnazjalna jest w trakcie realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Drezdenko cię szuka – quest historyczny”, który to zgłosiła do ww. konkursu.
Projekt jest autorskim questem na temat historii Drezdenka. To edukacyjna gra terenowa, rodzaj zadania z narracją pisaną wierszem, która prowadzi nas przez ciekawe miejsca w naszym miasteczku, opowiadając przy tym o jego historii, przybliżając postacie z nią związane. Fabuła przedstawia dawne dzieje tej miejscowości, wskazuje interesujące miejsca i ludzi, którzy stanowią już przeszłość, a którą to historię w tak swobodny sposób chcemy przybliżyć mieszkańcom naszej gminy i odwiedzającym ją turystom. Projekt może stanowić promocję Drezdenka jako miejscowości atrakcyjnej turystycznie. Będzie pomocny w promowaniu zdrowego (pieszego) trybu życia. Rozwinie u uczniów umiejętności współpracy w grupie, samodzielnego poszukiwania, analizowania i selekcjonowania informacji, wpłynie na kształcenie umiejętności samoprezentacji. Projekt jest interdyscyplinarny, ponieważ uczniowie muszą się wykazać wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, plastyki, techniki i informatyki. Jego realizacja pozwoli zintegrować lokalną społeczność, wpłynie na kształtowanie i zacieśnienie więzi międzypokoleniowej między seniorami i społecznością szkolną, rozwój poczucia tożsamości z rodzimym regionem.
Nagrodą w konkursie jest grant (kwota 2000 zł), który chcielibyśmy wykorzystać na wyprodukowanie ulotek z questem i przekazanie ich mieszkańcom naszej gminy (m.in. zrzeszonym w Klubie Seniora „Drzeń” oraz słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, harcerzom, uczniom drezdeneckich szkół) w celu integracji lokalnego środowiska. Pozyskane środki pozwoliłyby też na zakup nagród, które znalazłyby się w skrzyni skarbów, do której na końcu questu dotrą gracze.
Dlatego też zwracamy się z apelem do mieszkańców naszej gminy, by głosowali na nasz projekt. Wystarczy wejść na stronę konkursu – www.projektzklasa.pl, w zakładce „KONKURS” odnaleźć nasz projekt („Drezdenko cię szuka-quest historyczny”), kliknąć przycisk „Głosuj”, wypełnić wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu, zaznaczyć opcje „przyjaciel projektu” oraz prawidłowo wpisać wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole, aktywować link, który zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail głosującego, zaakceptować Regulamin głosowania oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu niezbędnym do przeprowadzenia głosowania. Aktywacja linku przysłanego przez Administratora konkursu, który jest aktywny przez 24 godziny od momentu przysłania, jest konieczna przy każdorazowym oddawaniu głosu. Można oddać tylko jeden głos dziennie na jeden projekt. Zachęcamy do głosowania na projekt nr 493 – „Drezdenko cię szuka-quest historyczny”. Głosowanie trwa do 16 XII 2014 r. Prosimy o poparcie naszej inicjatywy, która pozwoli na realizację fajnego pomysłu na to, jak ciekawie spędzić czas, a przy okazji poznać historię miasta.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Drezdenku

zdjecie-0253 zdjecie-0282 zdjecie-0292 zdjecie-0296 zdjecie-0303

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ