puchar1

Piłkarze z całej gminy rywalizowali w turnieju

Z inicjatywy radnego i trenera Leśnika Rąpin Dariusza Krysy odbyły się Gminne Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Drezdenka. W rywalizacji uczestniczyły wszystkie kluby piłkarskie.

W szranki stanęły zespoły piłkarskie z całej gminy Drezdenko: Lubuszanin Drezdenko, Radowiak Drezdenko, Leśnik Rąpin, Uran Trzebicz i Sokół Gościm. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 20 minut. Z pewnością najwięcej emocji dostarczył pojedynek Urana z Lubuszaninem. To Uran objął prowadzenie i dość długo je zachowywał. Piłkarze żółto-niebieskich zdołali wyrównać i wtedy zaczęły się emocje. W ostatniej sekundzie! meczu Uran pokonał Arkadiusza Sierę i tym samym jako jedyni w turnieju pokonali IV-ligowca.

Inicjatorem turnieju jest nowo wybrany radny i trener Leśnika Dariusz Krysa. – Pomyślałem, że kluby z terenu naszej gminy na co dzień ze sobą nie rywalizują, bo grają w różnych ligach. Przed rundą wiosenną to dobry sprawdzian dla wszystkich. Cieszę się, że udało się zorganizować ten turniej. Mam nadzieję, że wejdzie on na stałe do kalendarza sportowego – mówił Dariusz Krysa, organizator turnieju.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:
Lubuszanin – Radowiak 6:1, Sokół – Leśnik 8:2, Uran – Lubuszanin 6:5, Leśnik – Radowiak 6:3, Sokół – Uran 1:4, Lubuszanin – Leśnik 5:3, Sokół – Radowiak 2:8, Leśnik – Uran 3:3, Lubuszanin – Sokół 6:2, Uran – Radowiak 1:2.

Cały turniej wygrał Lubuszanin zdobywając 9 pkt, na 2. miejscu Uran 7 pkt., 3. Radowiak 6 pkt., 4. Leśnik 4 pkt., 5. Sokół 3 pkt.

Na zakończenie wszystkie drużyny odebrały z rąk Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka pamiątkowe puchary.

(kob)

1 2 3 48 5 6 7

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ