dse_900s_400

Nowa syrena alarmowa w Drezdenku

      Ponad 20 tysięcy złotych kosztowała nowa elektroniczna syrena alarmowa, którą zakupiła Gmina Drezdenko. Oprócz sygnałów alarmowych z nowej syreny można nadawać sygnały głosowe.
Łącznie na terenie gminy jest pięć syren obrony cywilnej plus syreny alarmowe Ochotniczych Straży Pożarnych. Jeśli ta syrena się sprawdzi, docelowo gmina planuje wymienić wszystkie pozostałe. Wtedy będziemy ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych.
Nowa syrena będzie wykorzystywana nie tylko do emisji sygnałów alarmowych czy sygnałów dla strażaków. Dzięki niej będzie można nadawać rozmaite komunikaty, co pozwoli na szybsze, bezpośrednie dotarcie z informacją dla mieszkańców. Będą informacje o zagrożeniach jak i zaproszenia np. na miejskie imprezy i nie tylko.
Nowa elektroniczna syrena alarmowa ulokowana została na dachu Hali Sportowo – Rehabilitacyjnej przy ulicy Konopnickiej. Co ważne można ją włączyć zdalnie ze stanowiska dyspozytorskiego Urzędu Miejskiego w Drezdenku czy z Centrum Zarządzania Kryzysowego LUW w Gorzowie Wlkp. Tak samo z tych miejsc można nadawać komunikaty głosowe.

Krzysztof Bąk

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ