DSC_0067

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

      W czwartek 15 stycznia br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drezdenku. Obecni oprócz radnych byli także zastępca burmistrza Andrzej Kozubaj, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Kołwzan, a wśród bacznych obserwatorów członek rady powiatu Aleksandra Czekajło i członek Rady Miejskiej Krzysztof Jaśków. Po przyjęciu protokołu z I sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej i przyjęciu porządku obrad II sesji, jednym z ważniejszych punktów okazały się „wnioski i interpelacje radnych”. Początkowa cisza ustąpiła istnej lawinie pomysłów. Wśród pytań do burmistrza pojawiły się pytania o odrestaurowanie leśnej ścieżki zdrowia, remont boiska przy Gimnazjum nr 2, chodnik w Kleśnie, ścieżkę rowerową do Zagórza, problem basenu, rozbiórka lub zagospodarowanie terenu starego ELEKTROMET-u, stoły ping-pongowe w Parku Kultur Świata, koncerty różnych stylów muzycznych w Centrum Promocji Kultury, problem dostępu do Orlika dla młodych ludzi, skatepark, problem dowozów do Szkoły Ponadgimnazjalnej w Drezdenku czy zwiększenia liczby godzin dla uczniów klas maturalnych. Wniosków i interpelacji było naprawdę sporo, a zastępca burmistrza A. Kozubaj w sposób wyczerpujący odpowiedział na pytania dotyczące zakresu kompetencji Gminy Drezdenko. W najbliższym czasie postanowiono zaprosić na sesję dyrektora Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej oraz dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Podczas sesji przyjęto również plan pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drezdenku na rok 2015 oraz wstępny harmonogram spotkań. Sesje Młodzieżowej Rady Miasta i sprawozdania z niej są do odsłuchania na stronie Urzędu Miasta (http://www.bip.drezdenko.pl/2244,sesje-kadencji-2014-2015.html). Na zakończenie sesji radny K. Jaśków zaprosił swoich młodszych kolegów na sesję, aby mogli zobaczyć, jak wygląda praca „dorosłej rady”, co przyjęte zostało entuzjastycznie.
Kolejna sesja w połowie lutego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, a radnym życzymy takiego zapału i gorliwości na cały okres funkcjonowania.

Sylwia M. Teresiak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ