sfdfdf

SKPD

30 grudnia 2014r. Katarzyna Jenek, przedstawiciel Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku, reaktywowała Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci, który istniał od 1994 roku, a zawiesił swoją działalność do czasu wniosku społeczeństwa na rzecz określonego działania. Przewodniczącą Komitetu została wicedyrektor szkoły, p. Mariola Kozubaj, zastępcą p. Katarzyna Jenek, dobrowolnymi członkami nauczyciele pasjonaci i ludzie dobrej woli, a honorowym członkiem Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. – Członkiem SKPD może być każdy z nas, jeśli spełnia określone warunki i zadeklaruje udział w pracach Komitetu. Naszą działalność opieramy przede wszystkim na organizowaniu różnych form pomocy dzieciom, a zwłaszcza specjalnej troski, z rodzin zastępczych i źle sytuowanych materialnie. Mamy w planie nawiązanie współpracy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz wyżej wymienionych dzieci oraz kontakt z organizacjami charytatywnymi w Polsce i za granicą – mówi pani Katarzyna Jenek.
Pierwszą imprezę charytatywną na rzecz dzieci zainicjował Turniej Tenisa Ziemnego par deblowych o Puchar Burmistrza Drezdenka, który został rozegrany 25 stycznia br. w Pensjonacie „Wilcze Doły” w Zielątkowie koło Gościmia. Fundatorem nagród i uczestnikiem turnieju był burmistrz Maciej Pietruszak.
Kolejną dużą imprezą sportową, organizowaną w Drezdenku 29 marca 2015r., przy współudziale utalentowanego biegacza, Karola Kazikowskiego i burmistrza Drezdenka, będzie „Drezdenecka Dycha” dla pasjonatów biegów długodystansowych. Udział w  biegu jest przewidziany maksymalnie dla 500 osób. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz SKPD.
Przy współudziale Stowarzyszenia Cyklistów „Jednoślad” z Drezdenka, w kwietniu br. zaplanowano zawody rowerowe dla mieszkańców gminy Drezdenko w różnych grupach wiekowych, poczynając od dzieci najmłodszych.
Również w miesiącu kwietniu odbędzie się marsz Nordic Walking, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz SKPD. Konto komitetu zostanie też zasilone dobrowolnymi wpłatami podczas Blinobrania na X Jarmarku Kasztelańskim w Drezdenku. 11 kwietnia br. p. Kasia Jenek zaprasza wszystkich chętnych na bal charytatywny do restauracji „Eljan” w Drezdenku. Jako organizator imprezy zapewnia, że będzie wiele atrakcji i niespodzianek: „Postaramy się nie zawieść oczekiwań zainteresowanych balem, a przy współudziale branży rozrywkowej dostarczymy uczestnikom imprezy wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń”.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ