pl_3

Młodzież w działaniu

      Część uczniów z Gimnazjum nr 2 w Drezdenku, w ramach realizacji projektu edukacyjnego, wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK pod nazwą „Młody Obywatel”. W tegorocznej edycji programu uczestniczy 230 szkół i ponad 2000 uczniów. Udział w nim ułatwia młodym ludziom zaangażowanie się w działania na rzecz społeczności lokalnej i zmiany w przestrzeni publicznej. W styczniu br. 12 najlepszych grup projektowych otrzymało dofinansowanie na realizację swoich pomysłów, dotyczących działań przestrzeni publicznej np. stworzenia muralu, przeprowadzenia gry miejskiej dotyczącej ważnych dla społeczności lokalnej miejsc czy wprowadzenia drobnych zmian w lokalnej architekturze. W ten sposób organizatorzy docenili dotychczasowe wysiłki grup projektowych oraz wsparli dalsze plany uczniów i ich opiekunów.

         Grupa projektowa z naszego gimnazjum otrzymała mały grant w postaci funduszy na kontynuację swoich działań. Za pieniądze przekazane nam przez CEO i Fundację BGK mogliśmy m.in. wyprodukować ulotki z dydaktyczną grą terenową „Drezdenko Cię szuka – quest historyczny” oraz plakaty informujące o queście. Ich dostępność pozwoli mieszkańcom naszej gminy, jak i przejezdnym turystom, wziąć udział w trochę innej lekcji historii. Zapraszamy więc do sięgnięcia po ulotkę (dostępną w wersji papierowej w: Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, ul. Portowa 1; Urzędzie Miejskim w Drezdenku, ul Warszawska 1; Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku, ul. Kościuszki 11; Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia w Drezdenku, plac Wolności 11 oraz w wersji elektronicznej na stronie szkoły: http://www.zs-drezdenko.org.pl/) oraz do przejścia trasy wskazanej w Queście, a także do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat gry  ukrytej w skrzyni skarbów „Kronice questu”.

      Mamy nadzieję, że nasz pomysł na przekazanie historii i ciekawostek związanych z Drezdenkiem znajdzie uznanie nie tylko lokalnej społeczności, ale także na trwałe wpisze się jako atrakcja turystyczna naszego miasteczka.

Grupa projektowa „Młodego Obywatela”

pl

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ