Prezentacja Grupy Literycznej NA KRECHĘ

Drezdenecka Scena Literacka

Prezentacja Grupy Literycznej NA KRECHĘ

      Biblioteka Publiczna w Drezdenku im. ks. Józefa Tischnera, Grupa Literyczna Na Krechę oraz Stowarzyszenie Alternatywni zapraszają na kolejne spotkanie artystyczne. Tym razem literaci: Ewa Różalska z Grotowa, Elżbieta Świtalska z Poznania i Tomasz Walczak z Drezdenka, a także Rafał Putz śpiewający poezję. Ponadto dwie wystawy: grafiki Ewy Różalskiej oraz WierszYstawka, czyli wystawa wierszy opracowana przez Jacek Wysocki z Poznania. Spotkanie poprowadzą Łucja Dudzińska oraz ks. Jerzy Hajduga.
Gospodynią spotkania będzie Teresa Debaere.

      Serdecznie zapraszamy na Prezentację Grupy Literycznej NA KRECHĘ w formie VI WierszYstawki artystycznej w ramach Drezdeneckiej Sceny Literackiej. Wiersze na wystawkę graficznie opracował Jacek Wysocki prezentujący również własne prace graficzne. Znajdą się też wiersze opracowane przez Dominika Lesiczka, Krzysztofa Lalika oraz wiersze, przy których wykorzystano grafiki-rysunki Jolanty Ciecharowskiej.

      To dzień promocji Antologii WierszYstawki, a praktycznie albumu wydanego przez Fundację Literatury im. H. Berezy jako II Tomu z serii Poezja/Na Krechę. Pomieszczono tam prace osób identyfikujących się z Grupą Literyczną Na krechę z podziałem na 14 twórców, których fotografie, grafiki, rysunki, obrazy zostały wykorzystane podczas prezentacji wierszy 115 poetów i adeptów poezji. Z organizacją wierszYstawek w bibliotekach z reguły powiązana jest akcja (anty)walentynek Na Krechę.

11003138_857233554319782_933246159_o

plakat: Jacek Wysocki

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ