DSC_6951

O tym, co wilk pokazał w bibliotece

Czas błogiego lenistwa dla uczniów właśnie minął – skończyły się ferie zimowe i pora wracać do szkoły. By uprzyjemnić im ostatnie dni wolności od obowiązków Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych na przedstawienie teatralne z prawdziwego zdarzenia.
W ostatni piątek ferii biblioteczna sala wypełniła się po brzegi przedszkolakami i uczniami, którzy z niecierpliwością czekali na krakowskich aktorów. A było na co czekać! Teatr Art-Re zaprezentował przedstawienie „Wilk i zając” na podstawie kultowej rosyjskiej bajki. Zaskakujący był fakt, że większość dzieci dobrze zna i lubi tych bohaterów, którzy bawili ich rodziców, a nawet dziadków. Aktorzy przedstawili trzy sceny z życia tej sympatycznej pary, która tak jak w oryginalnej wersji, spędzała większość czasu na gonitwie i ucieczce. Aktorzy nie tylko zapewniali najmłodszym rozrywkę, ale również przekazywali im wartościowe nauki – o prawidłowym żywieniu, dbaniu o zdrowie zębów oraz o przepisach ruchu drogowego. Największą radość przynosiło dzieciom zaproszenie na scenę – maluchy mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, przymierzyć kostiumy i odegrać rolę w przedstawieniu. Dzieci bawiły się wyśmienicie – co chwila sala wypełniała się gromkim śmiechem i radosnymi piskami, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Niektóre maluchy obawiały się o los zająca, którego wilk chciał przyrządzić w śmietanie; na szczęście ta dwójka doszła do porozumienia i przedstawienie zakończyło się wezwaniem do przyjaźni, która sprawi, że już nigdy nikt nie zostanie sam. Na pożegnanie aktorzy poczęstowali dzieci cukierkami i zachęcili do uroczystego ślubowania częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.
Teraz już tylko czekać aż w oddziale dziecięcym biblioteki pojawią się mali widzowie, którzy zapragną zostać małymi czytelnikami a ich pierwszą lekturą będą przygody wilka, który ma ochotę na zająca w śmietanie i zająca, który nie ma ochoty stać się głównym daniem pewnego wilka…

DSC_6938 DSC_6944 DSC_6962 DSC_7024 DSC_7092

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ