IMG_6096

Dzień Kobiet w CPK w fotorelacji Bogdana Mazura

      Po raz drugi liderzy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Klubu Seniora Drzeń i Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowili uczcić Dzień Kobiet, organizując występy artystyczne dla mieszkańców Drezdenka. Pod patronatem Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka spotkanie odbyło się 7 marca 2015 roku w Centrum Promocji Kultury.
Spotkanie prowadził p. Mikołaj Piskunowicz, który poprosił Sekretarza Gminy Drezdenko Błażeja Rerusa o oficjalne otwarcie spotkania. W imieniu Burmistrza Drezdenka Sekretarz przekazał wszystkim paniom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Widowisko uświetniające Światowy Dzień Kobiet rozpoczęła młoda piosenkarka, Edyta Trusz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Sentymentalne piosenki zaśpiewane przez pannę Edytę bardzo podobały się publiczności, a w trakcie imprezy piosenkarka wystąpiła jeszcze dwukrotnie.
W dalszej kolejności wystąpiły panie z chóru „Złoty Wiek” z Polskiego Związku Emerytów, prowadzone przez panią Alinę Michalik, które odśpiewały trzy utwory. Dla kontrastu następną wykonawczynią była bardzo młoda artystka, 7,5 letnia Monika Kucharska, która grała utwory na fortepianie a na koniec swojego występu zaśpiewała zgromadzonej widowni piękną piosenkę, za którą otrzymała duże brawa od publiczności.
Dwukrotnie wystąpiła znana w Drezdenku kapela „Raz Dwa Trzy”, w prezentacji utworów rozrywkowych. Drezdenecki Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowany był przez zespół taneczny „Zorba”. Zespół w trakcie imprezy wykonał trzy tańce – taniec grecki, damą być i walca. Panie w każdym z tych
tańców występowały w odmiennych strojach, które same przygotowały. Zespół prowadzi studentka Uniwersytetu, pani Krystyna Żak.
Wiersze o kobietach recytował pan Józef Zakrzewski. Wnuk naszej studentki, 9- letni Kamil Piechowski, wystąpił z piosenkami, przy akompaniamencie organów elektrycznych.
Nowo powstały zespól rozrywkowy z Klubu Seniora Drzeń – zespół „To My” – wystąpił ze spektaklem kabaretowym. Występy bardzo podobały się publiczności i zdobyły dużo braw.
Zaprezentowały się też panie z Klubu Seniora w piosenkach związanych z Dniem Kobiet. Wiersze satyryczne przedstawił pan Leszek Borowicz.
Na zakończenie 2,5 godzinnego udanego widowiska wszyscy wykonawcy zaśpiewali piosenkę – Na zdrowie Pań, Panowie – solistką była pani Maria Szmyt.
Sekretarz Gminy Drezdenko Błażej Rerus i reprezentujący Starostę Strzelecko-Drezdeneckiego, dyrektor Gimnazjum nr 1 pan Zbigniew Kubasik, obdarowali panie artystki różami, nie zabrakło też róż dla pań z widowni.

Jerzy Karcz

IMG_6096 IMG_6017 IMG_6021 IMG_6024 IMG_6031 IMG_6042 IMG_6073 IMG_6079 IMG_6095 IMG_6014

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ