IMG_9441

Z liderem na remis

      Bezbramkowym remisem zakończył się mecz inaugurujący rundę wiosenną IV ligi pomiędzy Lubuszaninem Drezdenko, a Budowlanymi Lubsko. Warto dodać, że mecz sędziował arbiter ekstraklasy Jarosław Rynkiewicz.

Lubuszanin, który po rundzie jesiennej zajmuje 6. lokatę nie przestraszył się lidera, który jesienią zaledwie raz przegrał i raz zremisował. Żółto-niebiescy grali odważną piłkę kilka razy poważnie zagrażając bramce Manuela Kowalskiego. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale spokojnie można wyróżnić debiutującego w czwartoligowej bramce Pawła Gapskiego. Paweł niedawno dołączył do zespołu, przychodząc do nas z Uranu Trzebicz. Arek Siera nie grał, ponieważ pauzował za czerwoną kartkę, którą otrzymał w ostatnim meczu jesieni z KSF Zielona Góra. W pierwszych minutach widać było stres naszego golkipera, ale poradził sobie zarówno z nim jak i z atakami Budowlanych. Trzeba nadmienić o innych zawodnikach, którzy po raz pierwszy grali w żółto-niebieskich barwach. Są to: Marek Leśniak (ostatnio grał w Norwegii), Miroslav Rudenko i Danilo Ruban z Ukrainy. Ze Ślęzy Wrocław powrócił Przemysław Mądrawski. Trener Ryszard Ostapiuk do szerokiej kadry powołał dwóch naszych juniorów. Mowa o Dawidzie Bućkowskim i Krystianie Kucharskim. Dzisiaj co prawda nie usiedli nawet na ławce rezerwowych, ale niebawem z pewnością i im trener da szansę. Wracając do meczu, to pierwsza połowa zapowiadała, że będzie dużo kartek. Dwie zobaczyli nasi zawodnicy: Marcin Kaczmarek i Bartosz Matuszczak. Ten drugi, niestety, będzie musiał pauzować w wyjazdowym meczu ze Stalą Sulęcin. Mimo licznych sytuacji z obu stron obydwaj bramkarze zachowali czyste konto.

Lubuszanin: P. Gapski, B. Matuszczak, D. Moroz, P. Mądrawski, M. Leśniak, R. Ciba, H. Stankiewicz (71 min. M. Stankiewicz), M. Thombiano, M. Kaczmarek, T. Rerus (73 min. M. Rudenko), K. Zakryszko (84 min. S. Matuszczak).

Rezerwy: K. Brzozowski, K. Mądrawski, D. Ruban, P. Chodziński

Trener: Ryszard Ostapiuk
Kierownik drużyny: Jan Walkowiak
Masażysta: Michał Nadgłowski
Fizjoterapeuta: Andrzej Broka
Trener bramkarzy: Arkadiusz Siera

Żółte kartki: B. Matuszczak i M. Kaczmarek

Sędzia główny: Jarosław Rynkiewicz. Widzów 200.

IMG_9496 IMG_9495 IMG_9493 IMG_9490 IMG_9473 IMG_9468 IMG_9466 IMG_9458 IMG_9453 IMG_9451 IMG_9447 IMG_9440 IMG_9441

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ