100B6721

Przedszkolaki sadzą las

      Pod koniec marca dzieci z 4 grup : Jeżyków z wychowawczynią Emilią Staszak, Misiów z wychowawczynią Renatą Kozielec, Pajacyków z wychowawczynią Dorotą Bilińską – Grzymałowską, Mrówek z wychowawczynią Magdaleną Galant z Publicznego Przedszkola w Drezdenku, już po raz kolejny udały się do Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie, aby posadzić swoje pierwsze w życiu drzewo. Przywitali nas panowie : leśniczy Grzegorz Staszak i podleśniczy Marcin Rakoczy. Pan leśniczy opowiadał o pracy przy sadzeniu lasów, budowie ogrodzenia, co zresztą dzieci mogły zaobserwować. Panowie dzielnie pomagali każdemu przedszkolakowi kopiąc dołki pod drzewka, podpowiadali jak umieścić je w nich, aby urosły, wspólnie zasypywali i udeptywali glebę.
Na pamiątkę tej wycieczki każde z dzieci otrzymało zeszyt pełen leśnych ciekawostek i odblask.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a najlepszym podziękowaniem niech będzie uśmiech na twarzach dzieci i szczera radość, jaką wyrażały wracając do przedszkola.
Sądzę, że okoliczne lasy zyskają grono przyjaciół szanujących przyrodę. Nasze przedszkolaki uczą się bowiem w praktyce, szacunku do natury.

Magdalena Galant

100B7000_1 100B6981_1 100B6701_1 100_6681_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ