spływy-kajakowe-drawa

Spływy kajakowe na majówkę 2015 w okolicach Drezdenka

      Długi weekend majowy już za kilka dni. Pogoda zaczyna dopisywać, słońce świeci coraz częściej a temperatura idzie systematycznie w górę. Z pewnością wielu z nas wybierze się w tym czasie na różne festyny, wydarzenia czy koncerty, które odbędą się i w naszym mieście.

      Jednakże nie wszyscy lubią hałas, unoszący się kurz i tłumy ludzi. Niektórzy na pewno spędzą wolny czas nad jeziorami, w agroturystykach bądź w domkach letniskowych. Osoby lubiące natomiast aktywnie odpoczywać z dala od miasta mogą wybrać się na majówkowy spływ kajakowy. W okolicach Drezdenka jest kilka fajnych miejsc, gdzie możemy popływać kajakami na dłuższej bądź krótszej trasie.
Miała, która łączy się ze Starą Notecią i przepływa przez centrum Drezdenka, jest rzeką zlokalizowaną najbliżej Drezdenka. Można wybrać się nią na kilkugodzinny spływ od miejscowości Miały aż do Chełstu, bądź też zacząć niżej i płynąć aż do Drezdenka, i zakończyć wędrówkę w Parku Kultur Świata.
Mówiąc o majówce nie można zapomnieć o naszych „Lubuskich Mazurach”. Połączone jeziora, nad którymi leży turystyczny ośrodek Długie na trasie Strzelce Kraj. – Dobiegniew, przy ładnej pogodnie są dobrym miejscem, aby złapać wiosenną opaleniznę. Dalej możemy kontynuować spływ kajakowy Mierzęcką Strugą przez Mierzęcin aż do Drawy. Co wytrwalsi mogą pokusić się o dopłynięcie aż do samego portu w Drezdenku na Noteci. Trasę tę można podzielić na 3 a nawet 4 odcinki… lub wybrać tylko jeden.
Wspominając o spływach kajakowych nie można zapomnieć o Drawie. Jest ona perłą na kajakowej mapie Polski i jest bardzo blisko Drezdenka. Niestety, nie będziemy mogli popłynąć w Drawieńskim Parku Narodowym, który w tym czasie jest zamknięty dla turystów, ale możemy popłynąć nią od Starego Osieczna. Dolna Drawa jest łatwa nawet dla początkujących kajakarzy i jest bardzo piękna.
Pełną propozycję spływów kajakowych na majówkę znajdziemy na stronie internetowej naszego lokalnego organizatora formy PODRAWIE, której właścicielem jest pan Jarosław Dworecki.

Podrawie Spływy Kajakowe
Jarosław Dworecki
ul. Portowa 21
66-530 Drezdenko
tel.: +48 728 589 419
www.podrawie.pl

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ