ZkdP 2014

PODZIEL SIĘ KRWIĄ WRAZ Z INTERMARCHÉ W DREZDENKU!

13 maja w ramach kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża – „Zbieramy Krew dla Polski”, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Drezdenka.

Podziel się krwią i uratuj życie!

Pobór krwi w Drezdenku odbędzie się w środę 13 maja. Krew będzie można oddawać w godz. 10:00–14:30 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), który stanie przed supermarketem Intermarché zlokalizowanym przy ul. Poznańskiej 31

Grupa Muszkieterów, zrzeszająca sieci Intermarché i Bricomarché, organizuje wraz z PCK kampanię z zakresu honorowego krwiodawstwa już po raz ósmy. W jej ramach prowadzone są w całej Polsce zbiórki krwi oraz akcje edukacyjne. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawią się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 144 miejscowościach. Z kolei w 19 miastach zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Warto pamiętać, że zarówno my sami, jak i nasi bliscy, możemy mieć szansę powrotu do zdrowia tylko dzięki podarowanej przez kogoś krwi. Realizując kolejny rok z rzędu kampanię „Zbieramy krew dla Polski”, podkreślamy wagę krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka. Mamy nadzieję, że w 2015 r., podobnie jak w latach poprzednich, przybędzie honorowych dawców. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Drezdenka i okolic do przyłączenia się do naszej inicjatywy – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Bezpieczna i prosta forma pomocy!

Krew będzie mógł oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Niezbędne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Ambulanse RCKiK, które stacjonować będą przed sklepami sieci Intermarché i Bricomarché, zaopatrzone będą w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne pobieranie krwi.
Personel medyczny wykonujący zabiegi w ambulansach będzie korzystał z takiego samego jednorazowego sprzętu, jak w stacjonarnych placówka publicznej służby krwi. Nie należy obawiać się również samego zabiegu: ból ukłucia jest znikomy, a niepożądane objawy po poborze krwi zdarzają się niezmiernie rzadko. Warto przy tym mieć na uwadze, że każda jednostka krwi jest na wagę złota – zaznacza Sławomir Kaczyński, Przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych.

Odbierz breloczek ratunkowy i wylosuj apteczkę!

Każdy krwiodawca otrzyma w tym roku breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Jest to nowość, wprowadzona w ramach propagowania idei pierwszej pomocy.

Wśród krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe. Poborowi krwi w Drezdenku towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, a wśród nich pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa oraz konkurs plastyczny. Wszyscy chętni będą mogli otrzymać także bliższe informacje oraz materiały na temat honorowego krwiodawstwa w specjalnym punkcie „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.

Zebraliśmy już ponad 10,6 tys. litrów krwi!

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku istnienia inicjatywy Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać ponad 10,6 tys. litrów krwi, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie. Tegoroczna kampania potrwa do 5 października.

Więcej informacji na temat kampanii oraz harmonogram wizyt ambulansu będzie można znaleźć na plakatach i ulotkach, w Radio Muszkieterów działającym na terenie supermarketów Intermarché i Bricomarché, a także na stronach internetowych:

www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ