20150515_100941_1

Zmagania młodych przyrodników w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku

15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. To święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. W dniu tym uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu rywalizowali ze sobą podczas II Powiatowego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki pod patronatem Starosty Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego oraz Zarządu Głównego LOP w Gorzowie Wlkp.
W gościnne progi ZS im. H. Sienkiewicza w Drezdenku przybyły drużyny reprezentujące szkoły z Drezdenka, Dobiegniewa, Goszczanowa i Trzebicza. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący form ochrony przyrody w Polsce, zwłaszcza zaś w naszym powiecie. Musieli się w nim odnieść m.in. do tematyki parków narodowych, rezerwatów przyrody, obszarów Natury 2000, ich lokalizacji i zasobów. Poziom wiedzy i umiejętności reprezentowany przez poszczególne drużyny był niezwykle wysoki. Punkty uzyskane w teście wyłoniły zwycięzców, którym nagrody wręczyła p. E. Pręt – dyrektor MGZO w Drezdenku, a zostali nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie pod opieką p. Elżbiety Bogusławskiej: Sandra Glonek, Wiktoria Staryszak i Stanisław Karalus. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września – Woldenberczyków w Dobiegniewie pod opieką p. Tomasza Spielera: Alicja Ignasiak, Maja Maćków i Tomasz Pindel. III miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku pod opieką p. Elżbiety Łakomiec: Wiktorowi Nowakowi, Jakubowi i Michałowi Sikorom. Kolejne lokaty przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pod opieką p. Anny Owczarzak: Jagodzie Sokalskiej, Julii Tondel i Kacprowi Kaczmarowi oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku pod opieką p. Alicji Graś: Martynie Kucie, Oliwii Preis i Bernadetcie Urbańskiej. Uczniowie, w zależności od zajętego miejsca, zostali obdarowani nagrodami: e-bookami, pendrive’ami, publikacjami o charakterze przyrodniczym, kubkami i innymi gadżetami, które zostały podarowane przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Urząd Miejski w Drezdenku oraz Nadleśnictwo Smolarz w Kleśnie. Główne nagrody (e-booki) zakupiono z funduszy uzyskanych od sponsorów: Lubusko – Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego w Drezdenku, PGKiM Sp. z o. o. w Drezdenku, Wioletty Bartkowiak (firma BARTGOŁ w Niegosławiu) i p. Tomasza Grasia (Kebab na rondzie – TOM FOOD) z Drezdenka, którym składam serdeczne podziękowania za zrozumienie i hojność.
Miła atmosfera panująca podczas konkursu, życzliwość komisji, w pracach której wzięli udział opiekunowie uczniów oraz pracownice Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie, panie Agata Stanecka i Katarzyna Rakoczy, sprawiła, że niektórzy uczniowie z nutą żalu opuszczali naszą szkołę i zapowiadali, że w przyszłym roku przyślą tu swoich kolegów, którzy ich godnie zastąpią.

Alicja Graś

20150515_100958_1 20150515_101005_1 20150515_104838(1) 20150515_104850_1 20150515_105332_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ