DSCN9993_1

Piknik Rodzinny

      W tym roku postanowiłam w sposób niekonwencjonalny zorganizować Dzień Mamy i Taty. Rodzice bardzo chętnie przyjęli moją propozycję. Ustaliliśmy, że nasz piknik odbędzie się na terenie domku myśliwskiego Czarny Bór 29.05.2015 roku. Obowiązywał strój sportowy i dobry humor.
Wspólny piknik rozpoczęliśmy krótkim występem: dzieci śpiewały piosenkę, grały na instrumentach perkusyjnych i zaprosiły wszystkich do tańca. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy sportowe. Były to: skoki przez skakankę i linę, przeciąganie liny, tor przeszkód, wyścigi w workach, zabawy piłką, rzuty do celu, dmuchanie balonów. Jedna z mam malowała dzieciom buzie, a także zorganizowała dla chętnych dzieci konkurs plastyczny na temat rodziny. Przedszkolaki rysowały też kredą po betonie oraz bawiły się ze starszą koleżanką Sarą. We wszystkich konkurencjach brali udział rodzice ze swoimi dziećmi. W przerwach między zabawami był czas na pieczenie kiełbasek, degustację owoców, zupy grochowej oraz innych pyszności – wszystko przygotowane przez rodziców. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaproponowaliśmy aerobic. Cała impreza odbyła się w pięknej przyrodniczej scenerii oraz bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody od rodziców oraz słodkie upominki od koła łowieckiego.
Z opinii rodziców wiem, że taka forma spędzenia całego dnia ze swoimi dziećmi, przypadła im bardzo do gustu. Dziękuję zatem wszystkim mamusiom i tatusiom dzieci z grupy Jeżyków, bez których zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć. Szczególne podziękowania kieruję także Panom z Zarządu Koła Łowieckiego Czarny Bór w Kleśnie za udostępnienie nam tego urokliwego miejsca.

Emilia Staszak

DSCN9994_1 DSCN9976_1 DSCN0042_1 DSCN0026_1 DSCN9993_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ