SONY DSC

Plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Grotowa

     W ostatnich dniach maja na placu przy szkole w Grotowie powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców wsi. Pięć pięknych zadaszonych ławo-stołów, z miejscem na ognisko pośrodku, pozwoliło na zorganizowanie pierwszej od wielu lat wiejskiej uroczystości.
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Karwin, ofiarności sponsorów a przede wszystkim wspólnemu działaniu wielu mieszkańców Grotowa, w piątek 5 czerwca odbył się rodzinny piknik z okazji DNIA DZIECKA.
Obchody tego święta rozpoczęliśmy w piątkowy poranek. Dzieci wraz z opiekunami zebrały się na boisku szkolnym, by wspólnie zadbać o najbliższą okolicę – pozbierać śmieci z otaczających nas lasów. Pan Franciszek Topczewski –komendant Straży Leśnej dostarczył nam worki, rękawice ochronne oraz pouczył o zasadach bezpieczeństwa. Ponadgodzinny spacer po lasach zaowocował workami pełnymi butelek, puszek, opakowań po słodyczach a nawet części samochodowych. Przy sprzątaniu grotowskich lasów towarzyszył nam pan leśniczy Zenon Rolbieski, który przygotował drewno na mające odbyć się wieczorem ognisko.
Od godziny 16 na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Lody, wata cukrowa, owoce i słodycze od razu wywołały uśmiechy na małych buźkach. Do tego malowanie twarzy, kolorowe balony i wspaniałe nagrody, które można było zdobyć za udział w jednej z wielu konkurencji. Były wyścigi z jajkiem na łyżce, wyścigi w workach, poszukiwanie kolorowych szyszek oraz quiz z pytaniami i zadaniami. Wszystko to przy wesołej muzyce, która rozbrzmiewała na boisku.
Ogromną frajdą dla dzieci był także przyjazd straży pożarnej z OSP Rąpin. Dzieci miały okazję przejechać się wozem strażackim, przymierzyć hełm i lać wodą z węża strażackiego.
Przy okazji naszego spotkania nie zapomnieliśmy też o dzieciach, które ucierpiały w pożarze w Rąpinie. Z myślą o nich zorganizowaliśmy licytację gier komputerowych dla dzieci ufundowanych przez pana Bartłomieja Głogowca, właściciela sklepu Komputronik w Drezdenku. Udało nam się zebrać 340 zł!
Piknik zakończyliśmy ogniskiem. Każde dziecko mogło po wielu zabawach i konkursach liczyć na pieczoną kiełbaskę z bułeczką i soczkiem ufundowanym przez Nadleśnictwo Karwin.
Serdecznie dziękuję panu nadleśniczemu Edwardowi Buśko za otwartość i chęć współpracy z naszą lokalną społecznością. Dziękuję sponsorom, panom: Bartłomiejowi Głogowcowi, Zdzisławowi Wiśniewskiemu, Karolowi Tyranowiczowi, strażakom z OSP Rąpin oraz mieszkańcom Grotowa, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy.
Uroczystość ta jest zastrzykiem pozytywnej energii i motywacją do zorganizowania kolejnych spotkań integrujących mieszkańców naszej wsi.

Karolina Piotrowska

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ