Jubileuszowy X Jarmark Kasztelański

      27 czerwca, w sobotę, na placu przed Gimnazjum nr 1 w Drezdenku, odbył się jubileuszowy X Jarmark Kasztelański. Imprezę otworzył Burmistrz Drezdenka, który powitał licznie zgromadzonych miłośników rozrywki, podziękował dyr. J. Maćkowskiemu za wkład pracy organizacyjnej i życzył jak najwięcej przeżyć wewnętrznych i doznań artystycznych. Tradycyjnie już burmistrz Maciej Pietruszak, propagując polską tradycję kultywującą zwyczaj przyłączania się do towarzystwa poczęstunkiem, dokonał symbolicznego ceremoniału napełnienia pierwszego kufla piwem i tym gestem, wnosząc do krajobrazu kultury Drezdenka dobry obyczaj utożsamiania się gospodarza miasta z lokalną społecznością, przy udziale zastępcy Andrzeja Kozubaja, poczęstował zawartością beczki uczestników X Jarmarku Kasztelańskiego.
Dyrekcja i pracownicy Centrum Promocji Kultury zadbali o to, aby atrakcji nie brakowało. I to nie tylko rozkoszy dla duszy, ale także przyjemności dla ciała. Imprezę poprowadził konferansjer Jan Japas Szumański. Najpierw występowały miejscowe zespoły artystyczne, tj.: wokalne, taneczne i instrumentalne. Na scenie widzieliśmy grupy taneczne: PARADISE MINI i BIS oraz PARADISE, chłopięcą grupę tańca współczesnego HIGH FIVE, zespół taneczny ZORBA z Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, MŁODZIEŻOWĄ ORKIESTRĘ DĘTĄ, wokalistki SZKOŁY TALENTÓW WOKALNYCH, MAŁE MAŻORETKI i KADETKI ze Szkoły Podstawowej nr 1, DZIEWCZĘTA Z BUŁAWAMI z Gimnazjum nr 1. Z kolei zaprezentował się w muzyce akustycznej połączonej z beatbox`em MATEUSZ FUCZYŁO.
Podziwialiśmy też zespół hard funkowy DOM NA DRZEWIE.
Kabaret „KOŃ POLSKI” oraz URSZULA z zespołem wzbudziły dużo emocji i zostały przyjęte z prawdziwym entuzjazmem.
Impreza miała charakter symultaniczny, bo jednocześnie widzowie mogli podziwiać i kupować upatrzone wyroby sztuki bardziej i mniej profesjonalnej.
Była także sprzedaż unikalnych monet z wizerunkiem regionalisty Andrzeja Depo i liryka oraz dramaturga Otto F. Gensichena.
Catering zapewniła firma „MAXI” z Trzebicza Nowego.
Jeszcze raz dziękujemy Burmistrzowi Drezdenka, dyrektorowi i pracownikom Centrum Promocji Kultury za niezwykle udaną imprezę.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ