Ave Maryja

„Ave Maryja”

      Nie sposób naliczyć, ile utworów poświęconych Marii, Matce Jezusa, napisali mniej lub bardziej znani kompozytorzy. Na temat Marii z Nazaretu wypowiadali się najwięksi poeci i pisarze, powstawały niezmiernie ciekawe filmy. Ileż przepięknych obrazów i jednocześnie wzruszających obrazów przenieśli na płótno malarze.
Na koncertach w Drezdenku i w Witnicy zabrzmią najbardziej znane melodie „Ave Maryja” od Cacciniego i Cherubiniego po Bizeta i Gounoda. Będą też arie z oper Verdiego i Mascaniego (oczywiście pt. „Ave Maryja”) oraz z mszy c-moll Mozarta. Oprócz części wokalnej usłyszymy kilka wierszy recytowanych przez ks. Jerzego Hajdugę CRL, w tym także Jego własne. Solistką jest pani Małgorzata Kellis, sopran, na stałe mieszkająca w Nowym Jorku i związana z teatrami operowymi w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z teatrami operowymi i muzycznymi w Ameryce, w tym Riverside Opera, Queens Opera, Brooklyn Opera, Opera Oggi. Jako pierwsza polska śpiewaczka wystąpiła w Muzeum Marceliny Sembrich Kochańskiej w Bolton Landing nad Lake George. Od tego roku jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Marceliny Sembrich w Nowym Jorku. We wrześniu na zaproszenie Uniwersytetu w Lanzhou w Chinach zaprezentuje recital wokalny, przeprowadzi wokalne kursy mistrzowskie oraz zasiądzie w Jury Konkursu Wokalnego organizowanego przez wspomniany Uniwersytet.

Wszystkich chętnych zapraszam w czwartek do 30 lipca do sali kominkowej w gimnazjum im. J. Nojiego w Drezdenku na godzinę 19.00.

Wiesław Pietruszak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ