1_1

POMAGAJMY PSZCZOŁOM!

Z przyjemnością zawiadamiam, że zostałam laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli szkół podstawowych: NAPISZ SCENARIUSZ  na najlepszy scenariusz zajęć lekcyjnych o tematyce zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w ramach projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Wbrew nazwie konkurs nie polegał tylko na stworzenia oryginalnej lekcji, która w atrakcyjny sposób wzbogaci wiedzę uczniów, ale także na:
przeprowadzeniu tej lekcji,
zorganizowaniu 2 konkursów dla uczniów,
przeprowadzenia forum dla rodziców,
zalogowaniu się na platformie internetowej i umieszczeniu na niej sprawozdania.
Scenariusze nadesłane na konkurs wraz z załącznikami wzbogacą BANK scenariuszy wykorzystywanych w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!” Honorowy Patronat nad konkursem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Zajęcia pod nazwą „Pomagajmy pszczołom!”, konkursy plastyczny „Moja przyjaciółka Pszczółka” i kulinarny „Smaczne i zdrowe potrawy miodowe” przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej w Gościmiu przy współpracy z dyrektorem tej placówki Beatą Świtoń i z udziałem dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka. Nagrody dla dzieci ufundowali: Burmistrz Drezdenka oraz Nadleśnictwo „Karwin”. Były to książki, efektowne przybory szkolne oraz gadżety reklamowe. Dzieciom bardzo podobały się zabawy ruchowe, gra na gitarze, degustacja miodu. Cieszyły się z obecności kolegi z kl. VI. Życzliwie przyjęto dzieci niepełnosprawne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościmiu zaskakiwali wiedzą na temat pszczół i ochrony środowiska.
Rodzice otrzymali folder „Pomagajmy pszczołom – zaprośmy kwiaty na rabaty!” Wydany przy wsparciu Nadleśnictwa „Smolarz” w Drezdenku.
W moich działaniach wspierały mnie nauczycielki OREW w Drezdenku: Agnieszka Makowska, a dekoracje wykonała Anna Pawlak (w tym czasie poddawana byłam intensywnej chemioterapii).
Cele przedsięwzięcia:
1. Uświadomienie dzieciom faktu wymierania pszczół.
2. Zachęcanie do sadzenia roślin miododajnych.
3. Promowanie zdrowego żywienia – miód i jego walory.
4. Umożliwienie udziału w konkursach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania.
5. Integracja środowiska lokalnego (szkoła w Gościmiu- rodzice – dzieci z OREW Drezdenko).
W zajęciach wykorzystane zostało moje opowiadanie „Korniszon pomaga pszczołom” oraz piosenka „Pomagajmy pszczołom” sł. Alina Michalak, muz. Jerzy Muzyka. Do pobrania w wersji pdf oraz pliku audio.

Alina Michalak – dyrektor i oligofrenopedagog w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Drezdenku prowadzonym przez Koło PSOUU w Gorzowie Wlkp.

konk1_1 konk2_1 P1060449_1 P1060477_1 P1060496_1 P1060507_1 P1060523_1 P1060525_1 P1060527_1 P1060530_1 P1060531_1 P1060537_1 P1060540_1

Korniszon pomaga pszczołom

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ