350x350_DREZDENKO

„EuroLato 2015” – ze współpracą rozwojową w tle w Drezdenku!

   750x200_DREZDENKo   29 sierpnia na Stadionie Miejskim w Drezdenku przy ul. Mickiewicza będzie można odwiedzić namioty Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Nasza wakacyjna akcja towarzyszy trasie koncertowej „Lata z Radiem” już drugi rok. Zapraszamy dzieci i dorosłych w godzinach 15.30-19.30 – Komisja Europejska przygotowała dla was konkursy z nagrodami i  mnóstwo rozrywek.

Strefa ,,EuroLato 2015” to trzy charakterystycznie niebieskie namioty Komisji Europejskiej pełne różnorodnych atrakcji dla dużych i małych gości. O każdej pełnej godzinie zapraszamy do namiotu głównego na najważniejszy punkt programu – konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Niezapomniane wrażenia i cenne nagrody!

Dla amatorów łamigłówek przygotowaliśmy specjalną atrakcję – namiot poświęcony Europejskiemu Rokowi na  rzecz Rozwoju, w którym będą czekać rebusy dotyczące Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej, czyli kontynentów związanych z Unią Europejską poprzez współpracę rozwojową.

Ideą przewodnią tegorocznych letnich spotkań jest właśnie Europejski Rok na rzecz Rozwoju, jakim został ogłoszony rok 2015. To wyjątkowa okazja, aby mówić o  zewnętrznych działaniach Unii Europejskiej i o tym, jak sama Europa angażuje się w  walkę z ubóstwem na świecie. Choć ponad 85% Europejczyków uważa, że pomoc rozwojowa ma istotne znaczenie (wg wyników Eurobarometru opublikowanego w styczniu 2015 r.), ponad połowa z nas (55%) nadal nie wie, dokąd trafia pomoc z Unii Europejskiej i na czym faktycznie polega. Z tematyką Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju podczas akcji „EuroLato 2015” będzie można się zapoznać poprzez publikacje, quizy i konkursy.

Inne najważniejsze tematy to: program Erasmus+, możliwości podejmowania pracy w  innych krajach członkowskich UE i unijne fundusze dla Polski na lata 2014-2020.

Strefa ,,EuroLato” na pewno nie zawiedzie fanów nowych technologii – w namiocie głównym czekać będzie na nich stanowisko ze specjalnymi goglami, dzięki którym uczestnicy będą mogli wybrać się na wirtualny spacer po ciekawych zakątkach kuli ziemskiej, oddalonych od Polski o tysiące kilometrów.

Nie zabraknie również europejskiego koła fortuny, którym będzie można zakręcić przez cały czas trwania akcji.

Na odwiedzających tradycyjnie czekać będzie także namiot informacyjny z darmowymi publikacjami oraz strefa relaksu z wygodnymi leżakami oraz kącik fotograficzny, w  którym każdy będzie mógł zrobić sobie i otrzymać w prezencie pamiątkowe, wykonane na miejscu, zdjęcie na tle budynku Berlaymont – brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej.

Impreza w Drezdenku to przedostatnia odsłona letniej trasy koncertowej Lata z  Radiem, której towarzyszy „EuroLato 2015”. Ostatnią miejscowością, którą odwiedzi Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej będzie Wałcz (30.08).

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych, używając hashtaga #EuroLato2015, na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na Facebook-u, Twitterze i Instagramie.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ