Strefa foto

„EuroLato 2015” w Drezdenku

 W słoneczne popołudnie 29 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza w Drezdenku stanęły charakterystyczne, niebieskie namioty Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Kolejna edycja EuroLata – wakacyjnego cyklu imprez informacyjno–edukacyjnych, towarzysząca koncertom Lata z Radiem, przyciągnęła mieszkańców miasta i okolic oraz turystów. Intensywną sobotę w  Strefie EuroLata spędziło blisko 2000 osób, bawiąc się i zdobywając nowe informacje o  Unii Europejskiej.

Drezdenko było przedostatnim miastem, które odwiedziliśmy w tym roku. Przygotowaliśmy dla odwiedzających mnóstwo atrakcji, konkursów z nagrodami oraz zaskakujące technologiczne nowinki, które można było osobiście przetestować. Dla  miłośników popołudniowej sjesty stworzyliśmy strefę relaksu z wygodnymi leżakami. Każdy mógł również uwiecznić swój pobyt w strefie Komisji Europejskiej, pozując do pamiątkowego zdjęcia przy ściance z nadrukiem brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej „Berlaymont”. Wiele osób deklarowało, że pokaże to zdjęcie swoim znajomym, próbując ich dla żartu przekonać, że zostało ono naprawdę zrobione w Brukseli.

Wielbicieli łamigłówek nie brakowało w namiocie Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę o Azji, Afryce i Ameryce Południowej – kontynentach, z  którymi Unię Europejską łączy współpraca rozwojowa. Uczestnicy imprezy chętnie próbowali swoich sił w rozwiązywaniu rebusów i zadań dotyczących wspomnianych rejonów świata. Duże emocje podczas tegorocznej edycji akcji EuroLato wzbudzały wirtualne gogle. Wyjątkowy seans wyświetlany na szkłach gogli pozwalał zwiedzić ciekawe miejsca z odległych kontynentów.

Równie duże zainteresowanie budziło europejskie koło fortuny, którym chętnie kręcili i dorośli i dzieci, dowiadując się ciekawych rzeczy o poszczególnych krajach UE i zdobywając przy okazji drobne upominki.

O każdej pełnej godzinie, w największym namiocie odbywał się quiz, kluczowy punkt programu. W atmosferze telewizyjnego teleturnieju uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich. Na zwycięzców, ale także na pokonanych czekały nagrody. Publiczność chętnie włączała się do zabawy i głośno dopingowała swoich faworytów.

„Nie było trudne. Wiedziałam, że Mazurek Dąbrowskiego, to hymn Polski i wygrałam misia!” cieszy się mała Hania z Drezdenka, która przyszła do strefy EuroLata wraz z mamą i z całych sił kręciła kołem fortuny.

Pani Izabela wraz z rodziną zagościła w naszej strefie relaksu. „Super są te leżaki! Przydałby mi się taki na balkon”- śmieje się Pani Izabela. „Ja już wygrałam świecący długopis, a to jeszcze nie koniec!”- opowiada córka Agnieszka, opowiadając przy okazji jak świetnie bawią się synowie.

Cykl imprez informacyjno–edukacyjnych trwa przez całe wakacje. Ostatnim miastem na tegorocznej trasie EuroLato był Wałcz (30.08).

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych, używając hashtaga #EuroLato2015, na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na Facebook-u, Twitterze i Instagramie.

Natalia Perek, Bartosz Zadura

Cytat 1 Całość-strefa leżaków

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ