kacik malucha

Piknik „Lata z Radiem” w Drezdenku – zakończenie lata w wielkim stylu! Była dobra pogoda, dobra zabawa i dobra okazja, by poznać ZUS z DOBREJ strony!

W sobotnie popołudnie 29.08.2015 r. Stadion Miejski w Drezdenku odwiedziło wielu wielbicieli muzyki, zabawy i nie tylko…
ZUS na trasie „Lata z Radiem” już po raz trzeci! Hasło tegorocznych spotkań: „ZUS dla Ciebie – nie wierz w mity, poznaj fakty” przyciągało wielu klientów do naszego namiotu. Eksperci Zakładu doradzali w indywidualnych sprawach, a najwięcej pytań dotyczyło emerytur. Wiele mówiliśmy o korzyściach wynikających z posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych i zachęcaliśmy do jego założenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Fakt, że nagradzaliśmy wszystkich śmiałków, biorących udział w konkursach, dodawał odwagi uczestnikom. Nasi goście nie kryli zaskoczenia, gdy okazywało się, że ZUS prowadzi konta dla wszystkich ubezpieczonych, że istnieje Fundusz Rezerw Demograficznych, czy wreszcie, że o wysokości składek w Polsce decyduje Parlament. Dzięki temu kilka mitów obaliliśmy na miejscu. Więcej informacji udało się przekazać w indywidualnych rozmowach, wręczając ulotki dotyczące PUE czy „Lekcji z ZUS” – projektu edukacyjnego realizowanego przez Zakład w szkołach ponadgimnazjalnych. Tłumnie odwiedzany był kącik dla malucha, gdzie dzieciom malowano buzie. Tu na pewno przydałby się System Kierowania Ruchem, bo kolejka ustawiała się do samego zmierzchu, a przecież o długim oczekiwaniu w ZUS-ie można już zapomnieć! Zwłaszcza posiadacz konta na PUE, który wizytę w jednostce może zarezerwować w domu i nie będzie zmuszony do oczekiwania na obsługę! Nasi goście przekonali się, że „Nie taki ZUS straszny, jak go malują”.
Wieczór umilały występy takich sław, jak: Blue Cafe, Kombi czy Golec uOrkiestra, zatem Piknik Lata z Radiem w Drezdenku pozostawił nam miłe wspomnienia i więcej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, które przecież towarzyszą nam zawsze: na pikniku, w pracy, w młodości i w jesieni życia. Zatem pamiętajmy: „ZUS jest dla CIEBIE”!

Monika Tomiczek
Rzecznik prasowy
O/ZUS Gorzów Wlkp.

konkurs namiot ZUS zakładamy PUE

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ