10646711_1049892181702787_2598353516996218995_n

Ruszyły nabory do Akademii Piłkarskiej Reissa w Drezdenku! Wychowujemy przyszłych Reprezentantów!

 

         Początek roku szkolnego to idealny moment, aby zaplanować zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, które wróciły już do szkolnych ławek. Z ciekawą sportową propozycją wychodzi Akademia Piłkarska Reissa, która ogłasza jesienny nabór w Drezdenku w kategoriach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat), Junior Młodszy (16-17 lat). Do klubu mogą dołączać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

            Akademia Piłkarska Reissa to klub sportowy, który nie prowadzi selekcji – wszystkie dzieci marzące o piłkarskiej karierze mogą spróbować swoich sił w jednej z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej.  Autorski system szkolenia sprawia, że najbardziej utalentowani zawodnicy grają w Reprezentacji Akademii. Klub jako jedyny organizuje rozgrywki we wszystkich kategoriach wiekowych – Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. Ponadto, drużyny Akademii biorą udział w ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W treningach może wziąć udział każde dziecko, które ukończyło 4. rok życia. Czy to odpowiedni czas, aby rozpocząć swoją przygodę z piłką? Prezes Zarządu Akademii, Piotr Matecki rozwiewa wszelkie wątpliwości:

             – Na początku chcemy przede wszystkim przekazywać dzieciom radość z aktywnego spędzania czasu z rówieśnikami. W najmłodszych grupach prowadzimy głównie zajęcia ogólnorozwojowe, piłka jest dodatkiem do gier i zabaw ruchowych. W starszych kategoriach wiekowych nasi podopieczni zaczynają treningi ukierunkowane na rozwój piłkarski. Taki system szkolenia działa znakomicie – dzięki niemu młodzi piłkarze mają zapewnioną ciągłość rozwoju, gdyż mogą płynnie przechodzić przez kolejne szczeble Akademii, zaczynając od Sportowych Przedszkoli, a kończąc na drużynie seniorów. Ponadto nasi zawodnicy mają wiele okazji do podnoszenia swoich umiejętności, gdyż poza treningami na lokalizacji, biorą także udział w  Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, obozach sportowych oraz turniejach piłkarskich.

            To, co wyróżnia Akademię spośród innych klubów piłkarskich, to nie tylko brak selekcji, ale przede wszystkim własna metodologia szkolenia, oparta na zagranicznych wzorcach. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalny rozwój piłkarski. Jak zauważa Piotr Reiss, patron klubu, Akademia posiada długofalowe cele, z czego najważniejszym z nich jest wychowywanie przyszłych reprezentantów Polski. – Cieszę się, że udało nam się stworzyć projekt, dzięki któremu tyle dzieci pokochało aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie, a zajęcia sportowe pomagają nie tylko w rozwoju sprawności ogólnej, ale uczą systematyczności oraz pracy w grupie. Im wcześniej dziecko zacznie trenować, tym większa szansa na odniesienie sukcesu za kilka, bądź kilkanaście lat. Dobrym przykładem są nasze dwie podopieczne, w Akademii trenowały niemal od samego początku jej funkcjonowania. Rozpoczynały od treningów w najmłodszych grupach wiekowych, a dziś są zawodniczkami Reprezentacji Polski kobiet do lat 15.

            W związku z jesiennymi naborami, Akademia zaprasza każde dziecko na dwa darmowe, zapoznawcze treningi, które odbywają się na boisku Orlik SP1, przy ul. Szkolna 11. Dla zawodników, którzy dołączą do klubu, przygotowano prezent – dedykowaną piłkę Akademii. Więcej informacji o Akademii na www.akademiareissa.pl lub u pod nr tel.  604076630.

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ