DSC_0277_1

III Piknik Rodzinny – czyli nie taka szkoła straszna…

Już po raz trzeci spotkaliśmy się w sobotnie przedpołudnie – tym razem 19 września, w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku na fantastycznej zabawie, nie tylko integracyjnej. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania był „Ruch z sensem”. Po raz kolejny Piknik Rodzinny, bo o nim mowa, stał się okazją do ukazania udanej na wielu frontach, współpracy szkoły z rodzicami. Coraz liczniejsze grono przybywających na zaproszenie świadczy o tym, że podążamy we właściwym kierunku.

Działo się naprawdę wiele, więc nawet nie wiem od czego zacząć… Może od poświęcenia rodziców (zwłaszcza jednego tatusia – którego pozdrawiamy serdecznie) w biegu z dzieckiem na ręku? A może od mistrzyni w rzucie gumowcem na odległość?

Zacznę poważnie – w sobotę w naszej szkole – dzięki uprzejmości personelu zaprzyjaźnionego z nami NZOZ Przychodni Lekarza Rodzinnego p. Danuty Mikołajczyk-Jasińskiej można było wykonać badanie spirometryczne. Panie pielęgniarki – Jolanta Stańko i Justyna Tokarska cierpliwie uczyły nas prawidłowo wydmuchiwać powietrze, badały poziom cukru we krwi i sprawdzały, czy za bardzo nie podskoczyło nam ciśnienie. Każda dziewczyna – także ta dorosła – mogła zapoznać się z techniką samobadania piersi, a umiejętność ta została profesjonalnie zaprezentowana na specjalnym fantomie. Pani Lidia Karolczuk – pielęgniarka na co dzień zajmująca się pracą na oddziale opiekuńczym podpinała nas do elektrokardiogramu (a może po prostu sprawdzała, czy nauczyciele mają serca?) i cierpliwie tłumaczyła zawiłości badania EKG.

Nasz piknik swoją obecnością zaszczyciła sportsmenka – Mistrzyni Polski w Kettlebel Fitness pani Aurelia Gruszewska, która własną postawą i zaangażowaniem propagowała i zachęcała to tej właśnie dyscypliny sportu – zapewniającej harmonijne rozwijanie sylwetki, przy jednoczesnej poprawie siły i wytrzymałości. Z kolei na boisku wielofunkcyjnym swoje podwoje otworzyła przed uczestnikami pikniku Akademia Piłkarska Reissa, gdzie młodzi pasjonaci piłki nożnej mogli wziąć udział w przykładowym treningu.

Pracownicy szkoły, dzięki dobroci serca i wsparciu licznych sponsorów, przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów. I choć głównym celem było zebranie jak największej liczby nakrętek i, nie tylko, dla Norberta i Jakuba Pudelskich, by mogli cieszyć się nowymi wózkami, nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Były więc wspomniane wcześniej zmagania sportowe, był tajemniczy koszyk, z zawartością zadania do wykonania przez rodziców i uczniów. Nauczyciele i rodzice śpiewali w konkursie karaoke, rywalizowali w rzędach i jedzeniu na czas. Uczennice klas trzecich gimnazjum (wraz z panią Alicją Graś): Natalia Kąkol, Natalia Świderska i Marika Teresiak prowadziły kącik, w którym malowały dzieciom twarze. Wielkie oblężenie przeżywał grill prowadzony tradycyjnie przez nauczycieli (p. Marek Szwinto i p. Zbyszko Kinal), którzy serwowali wszystkim przepyszne kiełbaski z grilla. Nasze kochane panie z kuchni (Edyta Jaroszewicz i Anna Rybak) serwowały rozpływającą się w ustach i rozgrzewającą zupę (której nawet chochelka nie została). Wszyscy goszczący w naszej szkole mogli też zasmakować cudownych ciast dostarczanych przez Rodziców, za co z tego miejsca pragniemy im jeszcze raz serdecznie podziękować. Panie: Anna Lesiak, Anna Piątek, Justyna Kokot, Maria Gorbaczewska – Kuźniak i Zdzisława Kubasik prowadziły „Loterię recyklingową”. Każdy, kto dostarczył do nich 30 zgniecionych puszek aluminiowych lub 50 plastikowych nakrętek, otrzymywał los (każdy oczywiście wygrany), któremu przypisana była konkretna nagroda. Fantów, dzięki licznym sponsorom, było bardzo dużo, więc każdy mógł się cieszyć z wygranej. Sporym zainteresowaniem cieszył się prowadzony przez panią Sylwię Teresiak (która była też fotografem pikniku) „Kącik gier”, w którym proponowano uczestnikom pikniku gry i zabawy logiczne. Było także specjalne stoisko przygotowane przez harcerzy.

           Pogoda była tak cudna, że bańki puszczane przez dzieci leciały wysoko, by wszystkim pokazać jak fantastycznie potrafimy się bawić i współdziałać. Radosny śmiech rozbrzmiewał jeszcze długo w każdym zakamarku szkoły. Goście, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością, chętnie angażowali się w proponowane przez nas zajęcia i zabawy, a czas nam płynął tak szybko, iż nawet nie zauważyliśmy, że piknik dobiegł końca. Prócz rodziców, dziadków i oczywiście naszych uczniów, na pikniku stawili się też inni zacni goście, między innymi p. Maciej Pietruszak Burmistrz Drezdenka – który corocznie znajduje czas, by z nami sie bawić.

            Piknik Rodzinny udaje nam się organizować tak rewelacyjnie nie tylko dzięki jego uczestnikom, wszelkie bowiem atrakcje, wszystko, w czym dane nam było uczestniczyć, nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie kadry nauczycielskiej i uczniów oraz wsparcie sponsorów.

W imieniu wszystkich uczestników, społeczności naszej szkoły pragnę więc podziękować serdecznie raz jeszcze tym wszystkim, którzy chętnie pomogli nam w organizacji pikniku, a byli to: p. Danuta Mikołajczyk – Jasińska – NZOZ Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Drezdenku, Anna Szrama Salon Fryzjerski „Anna”, Jacek Perz Zakład Fryzjerski, Marek i Stanisław Przewoźny – Masarnia, Ilona Kicińska, Iwona i Artur Frąszczak Piekarnia „HERT” Gościm, Iwona Kołwzan salon kosmetyczny „Metamorfoza”, Krystyna Kowal Apteka „Asklepios”, Salon kosmetyczny „Kasia”, Mieczysław Antczak Zakład Budowlany, Nadleśnictwo Smolarz, Nadleśnictwo Karwin, Karczma „Lubiatka”, Rancho Bonanza Kamiennik, Biernat „Trans”, Graś Tomasz i Bogumiła „Kebab na Rondzie”, Punkt gastronomiczny „Karmelka”, Ewa Jarnut Zakład Kosmetyczny „Ewa”, Renata Andrzej Dolata Sklep Obuwniczy „Dora”, Józef Lesiak Sklep Myśliwski „Leśnik”, „Ralfo Rąpin”, Małgorzata i Krzysztof Kąkol „Telemaxx”, Emilia Modelewska, Jarosław Przybysz, Kamil Tutka, Księgarnia Marina Wojtka Robaka oraz Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza – czyli my.

I oczywiście wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli być z nami (i oczywiście tego żałują – bo jest czego) zapraszamy serdecznie za rok. Już czekamy z utęsknieniem.

Sylwia M. Teresiak

DSC_0037_1 DSC_0047_1 DSC_0056_1 DSC_0057_1 DSC_0071_1 DSC_0073_1 DSC_0079_1 DSC_0090_1 DSC_0099_1 DSC_0102_1 DSC_0112_1 DSC_0140_1 DSC_0143_1 DSC_0149_1 DSC_0156_1 DSC_0162_1 DSC_0191_1 DSC_0194_1 DSC_0197_1 DSC_0203_1 DSC_0204_1 DSC_0230_1 DSC_0231_1 DSC_0245_1 DSC_0251_1 DSC_0262_1 DSC_0268_1 DSC_0277_1 DSC_0278_1 DSC_0288_1 DSC_0308_1 DSC_0316_1 DSC_0322_1 DSC_0326_1 DSC_0333_1 DSC_0337_1 DSC_0342_1 DSC_0345_1 DSC_0353_1 DSC_0363_1 DSC_0374_1 DSC_0379_1 DSC_0380_1 DSC_0388_1 DSC_0394_1 DSC_0410_1 DSC_0468_1 DSC_0470_1 DSC_0475_1 DSC_0494_1

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ