BAL

Zapraszamy

      Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak i przewodnicząca Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku, wicedyrektor szkoły Mariola Kozubaj oraz restauracja „We Młynie” serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na II Bal Charytatywny, który odbędzie się 21 listopada w restauracji „We Młynie”, w Drezdenku. Dochód z balu i licytacji zostanie przeznaczony  na  pomoc dla Nadii Lembicz i Weroniki Górskiej z Drezdenka. Bilety na bal są do nabycia w Sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 i Urzędu Miejskiego w Drezdenku. Cena biletu (od pary) wynosi 300 zł (od osoby 150 zł); w tym: zabawa taneczna, konsumpcja i różnorodne atrakcje (m.in. koncerty zaproszonych gości, tancerze, pokazy, loteria fantowa) – 200 zł,  konto Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci z przeznaczeniem na pomoc dla Nadii i Weroniki – 100 zł.

Nadia Lembicz jest półtoraroczną dziewczynką, która od urodzenia choruje na artrogrypozę (wrodzona sztywność stawów). W przypadku Nadii neurogenne schorzenie dotyka mięśni rąk i nóg, zaś rozwój umysłowy  i narządów zmysłów przebiega bez zakłóceń. Układ nerwowy dziewczynki nie przewodzi impulsów do mięśni, skutkiem czego powstają przykurcze i zbliznowacenia mięśni. To, jaką formę przybierze upośledzenie ruchowe i w jakim stopniu będzie miało wpływ na samodzielne funkcjonowanie Nadii, zależy również od tego, jak wcześnie dotknięta nią dziewczynka będzie poddana serii zabiegów operacyjnych. Ich celem jest redukcja a nawet eliminacja przykurczów w stawach, deformacji kończyn oraz fizjologiczne ustawienie stawu biodrowego, umożliwiające prawidłowe chodzenie.

W chwili obecnej dziewczynka czeka na pierwszą operację kończyn dolnych w Poznaniu, po której, dla utrwalenia efektów zabiegu, zostanie zaopatrzona ortopedycznie, a następnie poddana  aktywnej rehabilitacji. W kolejności czeka ją operacja kończyn górnych. Czy Nadii będzie potrzebna kolejna operacja, czas pokaże, bowiem korygowanie przykurczy mięśniowych jest procesem trudnym i rozłożonym na wiele lat.

            Nadia ma utworzone subkonto w Fundacji  Złotowianka 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010; KRS  0000308316 Tytuł: Nadia Lembicz L/34

 

Weronika Górska do 2011 roku była zdrową osobą. Studiowała na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i miała swoje pasje związane z modelingiem. Współpracowała z renomowanymi agencjami i uczestniczyła w pokazach m.in. w Mediolanie i Atenach. Promowała Drezdenko, w którym się urodziła i mieszka.

W maju 2011r. doznała urazu wielofunkcyjnego w wyniku tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego w tramwaju. Była leczona na Oddziale Anestezjologii w Poznaniu z powodu zatrzymania krążenia, reanimacji i śpiączki. W późniejszym okresie przebywała na oddziałach ortopedycznych i rehabilitacyjnych w Bydgoszczy, Krakowie i Szczecinie.

Weronika ma porażenie spastyczne czterokończynowe i wymaga stałej rehabilitacji. Aktualny stan zdrowia, z uwagi na znaczny stopień niepełnosprawności, wymaga stałej opieki i pomocy rodziny, a także specjalistycznych urządzeń i wyposażenia. Konieczny jest zakup profesjonalnego zmiennociśnieniowego materaca przeciwodleżynowego NIMBUS 4.

Weronika ma utworzone subkonto w Fundacji „Serce na Dłoni”, która gromadzi środki finansowe na jej leczenie:  GBS/O Gorzów 12 8363 0004 0000 1209 2000 0001; KRS 00 00 12 12 83 hasło: „WERONIKA”

           

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ