na scianie kolaze

Wystawa prac Małgorzaty Chwiła w RPA

      We wrześniu (12-19), w Pretorii (RPA) odbyły się dwie wystawy Eclectic-MIX-Exhibition. Pierwszą wystawę w Map Gallery At Harries otwierał ambasador Japonii w RPA, drugą Alliance Française w Pretorii, ambasador Francji w RPA, Elisabeth Barbier. Wystawiono prace 20 artystów z RPA, USA, Kanady, Japonii, Wietnamu, Włoch, Francji  i Polski, które można było oglądać do 12 października 2015r. Pomysłodawcą wystaw był pan Ernst de Jong z Academy of Fine Art w Pretorii, a inspiracją do zrobienia wspólnej wystawy prac artystów  były kolaże Małgorzaty Chwiła, na które trafił przypadkowo na portalu społecznościowym facebook. Kolaż Małgorzaty „Oko z wieżą Eiffla” zdobył wielu fanów wśród pracowników  ambasady Francji w RPA. Pan Ernst de Jong planuje kolejne wystawy prac pokazanych w Pretorii; tym razem w Europie (Francja, Holandia, Włochy) oraz w Nowym Jorku.

Promowani artyści:

RPA: Ernst de Jong, Yvette Chilli, Carol van Tonder, Jan Van Schalkwyk Art Ronald Palmer, Elena Giuliana Fratini-Mentz, Ronel Wheeler, Khwezi Zungu (debiutant malarz AoFA), Ben Johannes (Debiutant malarz AoFA), Anton Smit (światowej sławy rzeźbiarz)

USA: Jeannie Bogue, Yukari Vlasaty, Angela King

Kanada: Roberta Higginson Grewcock, Will Lottering, Asiza Demetrian

Japonia: Momoko Izumi

Polska: Małgorzata Chwiła

Francja: Bijou Moynot

Ernst de Jong -otwarcie wystawy w Alliance Française de Pretoria Ernst de Jong wita Pania Abasador Francji w RPA Elisabeth Barbier Jean Jacques Cornish, prezes Alliance Française Pretorii, dając powitanie speech.Ambasador Francji, HE Elisabeth Barbier kolaz na ścianie3 kolaż na scianie - był na wystawie kolaż na scianie 4 kolaż na ścianie 2 KOLAŻE 42 kolą na ścianie1 moje dokumenty27 oko- był na wystawie oko z wieżą Eiffla - był na wystawie stylizacja do obrazu Ernsta de Jong stylizacja na wystawie 1 stylizacja na wystawie 3 stylizacja na wystawie 4 stylizacja na wystawie2 szach1111 szachyyyyyyyyyy v6 wystaw- ambasador Japonii w RPA z Ernstem de Jong - Academy of Fine Art w Pretorii - organizator obu wystaw wystawa - w tle jedne z moich prac wystawa- ambasador Japonii w RPA wystawa22 wystawa33

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ