JPS_2914

Drezdenecka Scena Literacka – „Poetycka Jesień”

      Jesień sprzyja wyciszeniu i zamyśleniom. Jesień sprzyja poezji i muzyce. Po wakacyjnych wojażach, szaleństwach, podbojach, przyroda przygotowuje się do okresu zimowego. Jest jeszcze czas, by podładować akumulatory, by nałapać dobrej energii, by podzielić się radością z bycia i tworzenia z innymi. Stowarzyszenie Alternatywna Gmina i Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Tischnera promując lokalnych twórców, zapraszają na niebanalny wieczór.

      Będzie różnorodnie, tak jak różni są bohaterowie wieczoru, jak odmienne są ich światy literackie, a także doświadczenia. Będzie i poezja i proza, ta tworzona z myślą o dorosłych czytelnikach, ale także ta przeznaczona dla najmłodszych. Na wspólny spacer po swoich literackich światach zapraszają: Aniela Cacak, Iwona Frąszczak, Anna Okurowska-Kaczmarek, Alina Michalak, Janusz Amrogowicz oraz Tomasz Walczak.

Dopełnieniem unikalnej atmosfery i atrakcją spotkania będzie niewątpliwie udział Zespołu Muzyki Dawnej Canto Choralis, którego członkowie wywodzą się z Drezdenka (lubuskie), Krzyża (wielkopolskie) oraz Bierzwnika (zachodniopomorskie). Zespół niedawno świętował swój piaty jubileusz. Nowy sezon rozpoczęli koncertami w Pelplinie, Lubaszu, Bierzwniku i Dędogórze. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Adam Deneka.
Cały czas trwa jesienny nabór chętnych mężczyzn i kobiet od 20 roku życia, którzy chcieliby dołączyć do zespołu. Nie trzeba umieć czytać nut, nie trzeba mieć doświadczenia w śpiewie chóralnym, wystarczy dobra wola do wspólnego śpiewania.

Tomasz Walczak

12118743_203496279981725_922067408397955531_n (1)

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ