ADOPCJA SERCA

      W 2014 roku uczniowie naszej szkoły na czele z ks. Piotrem Szydełko zaangażowali się w szczytny projekt- adopcji na odległość przedszkolaków z Kiger Etuma w Tanzanii. Program ten polega na finansowaniu edukacji najmłodszych mieszkańców Afryki. Adopcja Serca jest to program umożliwiający dzieciom  przede wszystkim uczęszczanie do szkoły i zdobywanie wiedzy. Obejmuje także dożywianie, dzięki któremu dzieciom nie grozi śmierć z głodu. Przez dwuletni udział w projekcie uczniowie sfinansowali kilka projektów w przedszkolu: remont sanitariatów, zakup kocyków, mydła i szczoteczek do zębów, a przede wszystkim edukację i dożywianie przedszkolaków. Filmik  prezentowany na naszej stronie został przygotowany przez przedszkolaków  jako podziękowanie za zaangażowanie się naszej szkoły w projekt adopcji na odległość przedszkolaków z Tanazanii i jest dedykowany naszym uczniom- „rodzicom adopcyjnym” maluchów z Kiger Etuma.

Ks. Piotr Szydełko

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ