IMG_7427_1

Sukcesy zespołu „Zorba”

      Zespół taneczny „Zorba” przy Drezdeneckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku powstał w październiku 2013r. Inicjatorką jego utworzenia była studentka uniwersytetu, Krystyna Żak. Do zespołu wstąpiło 18 osób.

Nazwa powstała od pierwszego tańca greckiego zorby, który został zaprezentowany na zabawie andrzejkowej w 2014r., na którą zaproszono delegację Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa.

Można powiedzieć, że od tego czasu wszystko się zaczęło. Zespół prezentuje różnorodne tańce na imprezach lokalnych i artystycznych.

20 czerwca grupa uczestniczyła w 8. Wielkopolskich Spotkaniach Artystycznych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Międzychodzie i tam otrzymała tytuł laureata w kategorii taneczno – ruchowej.

22 czerwca w teatrze Palladium w Warszawie na Juwenaliach Trzeciego Wieku 2015 zespół otrzymał wyróżnienie za uczestnictwo i wspaniałą prezentację.

Największym osiągnięciem zespołu jest wyróżnienie na 13. Spotkaniach Artystycznych w Międzyzdrojach za tańce cygańskie. Obecnie zespół liczy 13 osób, dla których to taniec jest zadowoleniem i satysfakcją.

Zespół ma duże wsparcie ze strony prezesa i zarządu DUTW, za które serdecznie dziękujemy.

Halina Mazur

fot. Bogdan Mazur

IMG_7429_1 IMG_7681_1 IMG_7682_1 IMG_7683_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ