bandura (1)

„Pogodzić się ze światem”

„Pogodzić się ze światem” wg Edwarda Stachury

adaptacja. reżyseria, wykonanie – Bartosz Bandura 

Spektakl inspirowany życiem i twórczością Edwarda Stachury, jednego z najważniejszych literatów powojennej Polski. Stachura, poeta, prozaik, pieśniarz, wagabunda. Poeta tragiczny, nazywany także wiecznym chłopcem, wieczny buntkownik z niespokojną duszą. Porywał i porywa nadal, inspiruje innych twórców…

Jak zainspirował Bartosza Bandurę, będziemy mogli wkrótce przekonać się sami. Pochodzący z Drezdenka aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim kolejny raz mierzy się scenicznie z tekstami poetyckimi w monodramie. Wielu pamięta „Rozerwanie nieba” wg. ks. Jerzego Hajdugi i Zygmunta Marcinkowskiego, w którym Bandurze partnerował scenicznie Jarosław Książek. Tym razem Bartosz w potrójnej roli, autor scenariusza, aktor oraz reżyser.

Tym spektaklem inauguruje działalność nowe miejsce na kulturalnej mapie naszego regionu, Teatr Kotłownia, w podziemiach Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Miejsce powstało z inicjatywy ks. Jerzego Hajdugi oraz Bartosza Bandury. Kameralna przestrzeń w unikalnym anturażu, sprzyjać będzie spektaklom teatralnym, wieczorom autorskim i recitalom muzycznym.

Data spektaklu – 31 października

Ilość miejsc ograniczona
Rezerwacja pod nr tel. 509 397 500

12195910_880129952065351_4050480945864359462_n

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ