WLLP 2

Młodzi piłkarze z Drezdenka liderem!

      Po 3 kolejkach jesiennej rundy Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich przyszedł czas na krótkie podsumowanie rozegranych meczów. Jedno jest pewne – kibice oraz sami zawodnicy nie mogli narzekać na nudę a także na brak strzelonych goli! Przypomnijmy – w ramach cotygodniowych zmagań, ponad 4,5 tysiąca młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz rywalizowało o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych.

Drużyna złożona z dzieci z roczników 2005-2006 jest wiceliderem w tabeli (24,5 punkty), a starsza grupa (2003-2004) okazała się bezkonkurencyjna, zajmując 1. miejsce z 23,5 punktami! Dzięki tym znakomitym wynikom, młodzi piłkarze mogą swobodnie przygotowywać się do wznowienia rozgrywek, które ruszą na wiosnę na boiskach zewnętrznych.Przerwa zimowa w rozgrywkach WLLP pozwoli na bezproblemową adaptację dzieci na halach, w których będziemy trenować od listopada. Kilkumiesięczny „rozbrat” z meczami w ramach naszych lig umożliwi także pełne skupienie się zawodników i trenerów na przygotowaniach do turniejów mikołajkowych Reiss Cup, będących dla naszego klubu jednym z punktów kulminacyjnych całego sezonu – mówi Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu.

Warto dodać, że najlepsze zespoły z poszczególnych grup zmierzą się ze sobą w turnieju finałowym, który odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. – Z doświadczenia wiemy, że dla każdego młodego zawodnika chęć zdobycia pucharu jest bardzo motywująca, dzięki czemu nasi piłkarze traktują Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie na poważnie. Udział w nich to pierwszy krok w stronę sportowej kariery i bardzo ważny element piłkarskiego szkolenia – mówi Piotr Matecki, Prezes Zarządu naszego klubu.

Gratulujemy naszym młodym piłkarzom ogromnego sukcesu i mamy nadzieję, że już na wiosnę pokażą równie dobrą formę na murawach!

Więcej informacji odnośnie Lig – jej terminów i wyników można znaleźć na stronie www.WLLP.pl.

WLLP 1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ