DSCN9670_1

Ruch z sensem, czyli charytatywna ZUMBA PARTY

      Sobotnie popołudnie 7 listopada br. to czas, gdy mieszkańcy naszego miasta i okolicznych wsi udowodnili, że ich serca są otwarte na drugiego człowieka. W Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku odbyła się charytatywna ZUMBA PARTY. Impreza miała miejsce w ramach realizacji uczniowskiego projektu gimnazjalnego, któremu przyświecało hasło „Ruch z sensem”. Celem jego było zaktywizowanie lokalnej społeczności na rzecz osób potrzebujących, a tych wokół nas, niestety, coraz więcej.

Nasi uczniowie skupili się na pomocy swym rówieśnikom, Jakubowi i Norbertowi Pudelskim z Trzebicza, którzy urodzili się z porażeniem mózgowym. Ich rehabilitacja, jak i codzienna opieka nad nimi, przerasta możliwości finansowe samotnej matki, p. Pauliny, która pragnie zapewnić chłopcom jak najlepsze warunki rozwojowe. Dlatego też gimnazjaliści z kl. IIC: Sandra Sopata, Natalia Wilczyńska, Sebastian Stawski, Marcel Szukiełowicz i Cezary Zieliński wpadli na pomysł zorganizowania imprezy sportowej dla mieszkańców Drezdenka i okolic, z której dochód przeznaczony zostanie dla rodziny Pudelskich.

Od planu przeszli do działania i ruszyła lawina ludzi dobrej woli. Pani Kinga Bździel – instruktorka i trenerka fitness zgodziła się poprowadzić zajęcia. Pan Karol Tyranowicz („Omega Reklama”) wyprodukował bezpłatnie plakaty. Młodzież przygotowała ulotki, które wraz z plakatami rozpowszechniła wśród mieszkańców Drezdenka i okolic. Pomocą posłużyła lokalna prasa („Gazeta Drezdenecka” i „Gazeta Lubuska”) oraz strona szkoły i portal społecznościowy, dzięki którym akcja stała się bardziej medialna. Ale najważniejsze było to, że nie zawiedli lokalni „sportowcy”, którzy licznie przybyli na ZUMBA PARTY. Wśród osób chcących się włączyć w tę akcję nie zabrakło też włodarza naszego miasta. Pan Maciej Pietruszak odpowiedział na zaproszenie przekazane mu przez gimnazjalistów i aktywnie brał udział w zumbie. Liczne grono ćwiczących dopingowali głośno kibice, którzy nie czuli się na siłach, by wykonywać skomplikowane niekiedy układy, ale chętnie dopingowali sportowców, często amatorów. Liczyła się bowiem dobra zabawa i szczytny cel. Dzięki tej charytatywnej ZUMBA PARTY zebrano bowiem kwotę 1200 zł. Wpłaty dokonały też wcześniej osoby, które nie mogły być obecne na zumbie z racji planów zawodowych bądź prywatnych. Pieniądze te wpłacone zostaną na specjalne konto: BGŻ S.A. O/ZŁOTÓW 23 20300045 1110000002291510 lub SBL ZAKRZEWO O/ZŁOTÓW 63 8944 0003 0000 1889 2000 0010 z dopiskiem „Na leczenie: Pudelski Norbert i Jakub”. Zachęcam do dokonywania indywidualnych wpłat, jak też podarowania 1% podczas rozliczania PIT-u na pomoc chłopcom.

W imieniu p. Pauliny, Jakuba i Norberta Pudelskich oraz organizatorów pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować tym wszystkim, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć i zakończyła się sukcesem.

Alicja Graś

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ