Mariola

Nominowane w plebiscycie GL

Mariola      Dwie członkinie Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci – pp. Mariola Kozubaj i Daria Mucha zostały nominowane w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” Człowiek Roku KRONO 2015″

Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: GL.32 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) na stronie: http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyt/karta/daria-mucha-i-mariola-kozubaj-pow-strzeleckodrezdenecki,29547,1467700,t,id,kid.html#glosuj

Wszelkie informacje o plebiscycie są dostępne na stronie: http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/czlowiek-roku-krono/dodatkowe-informacje/art/8011934,regulamin-plebiscytu-pod-nazwa-czlowiek-roku-krono-2015-zwanego-dalej-plebiscytem,id,t.html

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci został reaktywowany przez Katarzynę Jenek, członka Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, 30 grudnia 2014r. Członkami komitetu są m.in. rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi z „Jedynki”, pasjonaci oraz ludzie dobrej woli, wywodzący się z różnych środowisk społecznych, zaś honorowym członkiem Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Komitetowi przewodzi Mariola Kozubaj, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Komitet cechuje przede wszystkim otwartość na problemy, zwłaszcza tego małego człowieka, głęboka wrażliwość, troska i empatia oraz chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom, a zwłaszcza specjalnej troski, z rodzin zastępczych i źle sytuowanych materialnie.

Członkiem SKPD może być każdy, kto zadeklaruje udział w pracach Komitetu.

Komitet zorganizował dotychczas:

  • Turniej Tenisa Ziemnego par deblowych o Puchar Burmistrza Drezdenka

Pierwszą imprezę charytatywną na rzecz dzieci zainaugurował Turniej Tenisa Ziemnego par deblowych o Puchar Burmistrza Drezdenka, który został rozegrany 25 stycznia br. w Pensjonacie „Wilcze Doły”, w Zielątkowie koło Gościmia. Fundatorem nagród i uczestnikiem turnieju był m.in. burmistrz Maciej Pietruszak. Dochód z turnieju został przekazany na konto Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci.

  • „Drezdenecką Dychę”

Kolejną dużą imprezą sportową o charakterze dobroczynnym była „Drezdenecka Dycha” dla pasjonatów biegów długodystansowych, zorganizowana w Drezdenku 29 marca 2015r., przy współudziale biegacza, Karola Kazikowskiego i burmistrza Drezdenka. Udział w biegu wzięło 427 osób. Dochód z imprezy został przeznaczony w przeważającej mierze na rzecz Komitetu.

  • Bal charytatywny „Wszystkie Serca Dzieciom”

            Konto komitetu zostało też zasilone dochodem z balu charytatywnego, który odbył się 11 kwietnia w restauracji „We Młynie”, w Drezdenku. Na zaproszenie przewodniczącej Komitetu i Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka zebrali się amatorzy dobrej zabawy, ale przede wszystkim ludzie wielkiego serca.

W trakcie balu odbyła się licytacja m.in. gadżetów Stali Gorzów, koszulek Telewizji Regionalnej TVP i koszulki z własnoręcznym podpisem Roberta Lewandowskiego na sumę ponad 8 tys. zł. Członkowie Zarządu firmy medycznej Medpipe ze Szczecina: panowie Łukasz Konieczny i Damian Czyczyro, fundatorzy bonu na wykonanie dokumentacji dla zadania: „Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o., Szpital Powiatowy w Drezdenku”, ofiarowali bon o wartości 50 tys. zł dla Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci, który następnie został przekazany p. Ewie Parfienowicz, ówczesnej prezes Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Podobnie firma medyczna INMED – Karczewscy Sp. z o. o. z Wrocławia na ręce przewodniczącej Komitetu przekazała paczkę o wartości 5 tys. zł dla Szpitala w Drezdenku.

  • „Dzień Dziecka na Sportowo”

Przy współudziale Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Cyklistów „Jednoślad” z Drezdenka oraz Akademii Piłkarskiej Reissa Oddział Drezdenko Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci, zorganizował 30 maja br., dla wszystkich chętnych dzieci z Drezdenka, w Szkole Podstawowej nr 1, Dzień Dziecka na Sportowo. Oprócz  rajdu rowerowego dla najmłodszych był też miejski konkurs „Mam Talent”, gry i zabawy sportowe, trening w Akademii, a także poczęstunek (ciepły posiłek przygotowany przez panie kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz lody, ufundowane przez p. Izabelę Lembicz). Sportowy Dzień Dziecka zakończyła dyskoteka połączona z licznymi konkursami i nagrodami, a poprowadził ją Bartek Ruszkowski. Fundatorem nagród był Burmistrz Drezdenka i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Cyklistów „Jednoślad”.

Komitet opiera swoją działalność przede wszystkim na organizowaniu różnych form pomocy dzieciom, zwłaszcza chorym z gminy Drezdenko w postaci zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i specjalistycznego. Deklarujemy też pomoc tym dzieciom, których sytuacja  bytowa pogorszyła się wskutek nagłych (bywa, że i tragicznych) zdarzeń  losowych:

  • Rodzina Kondrackich

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci udostępnił konto, na które do dnia dzisiejszego wpływają pieniądze od anonimowych darczyńców. Oto numer konta: 85 8362 0005 0004 9403 2000 0010, na które należy wpłacać pieniądze z dopiskiem „Pomoc dla rodziny Kondrackich z Rąpina”.  W pomieszczeniu gospodarczym szkoły ulokowano dary od ludzi niosących pomoc: ubrania, jedzenie, meble dla dzieci, które następnie przekazano p. Witoldowi. Pan Witold otrzymał mieszkanie od gminy,  przekazano mu też rzeczy podarowane przez Samsunga: lodówkę, kabinę prysznicową, piec do ogrzewania centralnego i ponad 3 tys. zł, które pracownicy zakładu zebrali na pomoc rodzinie.

  • Rodzina pogorzelców z Rąpina

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci udostępnił konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku : LWBS w Drezdenku : 85 8362 0005 0004 9403 2000 0010
z dopiskiem ,,Pomoc dla pogorzelców z Rąpina” i  przekazał na rzecz rodziny pralkę kupioną ze środków zgromadzonych na koncie komitetu z udziału w charytatywnych akcjach.

  • Rodzina z Kosina

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci udostępnił konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku z dopiskiem ,,Pomoc dla rodziny z Kosina”, a także  apelował o niezbędną pomoc i sam pokrył dużą część wydatków związanych z remontem domu.

Po apelu rodzina otrzymała wiele potrzebnych rzeczy od mieszkanki Zielonej Góry. Do pomocy włączyli się m.in. Hurtownia STROP Tadeusza Wróblewskiego, Zakład Budowlany  Antczak Sp. J., Sklep Autoryzowany Stanley PHU Ferrum Complex Małgorzaty Zajkowskiej z Drezdenka, Tartak A. Woźniak, T. Iwaszko Masarnia Stanisława Przewoźnego z Trzebicza, Firma Handlowa Elżbiety Fijak, pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku,  Apteka św. Łukasza.

      W chwili obecnej Komitet organizuje II Bal Charytatywny dla Nadii Lembicz i Weroniki Górskiej z Drezdenka, w dniu 21 listopada 2015r., w restauracji „We Młynie” w Drezdenku, w godzinach: 19:00 – 04:00, na który bardzo serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą i nie tylko.

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ